Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL AYDIN BİLGİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN DEĞİŞİM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN EFELER DEĞİŞİM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN FEN BİLİMLERİ BİYOLOJİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN FEN BİLİMLERİ FİZİK ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN FEN BİLİMLERİ KİMYA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN FEN BİLİMLERİ MATEMATİK ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN İYİ DERSLER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN ÖBEK BOĞAZİÇİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN ÖZ DEĞİŞİM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL AYDIN PUSULA EGE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL BATI DÖRTGEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL BATI EGE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL DEFNE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL DIŞ AÇI ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL DÖRTGEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL EGE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL EGEFEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL GELİŞİM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL GÜNEY DÖRTGEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL GÜNEY EGEFEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL İÇ AÇI ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL İLK EGEFEN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL MATEMATİK EVİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL PUSULA EGE COĞRAFYA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL PUSULA EGE EDEBİYAT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL PUSULA EGE FİZİK ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL PUSULA EGE KİMYA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler ÖZEL YENİ EGE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Aydın Efeler

ÖZEL ÖĞRETİM KURSU NEDİR?


Okula en büyük yardımcı sınavlara hazırlıkta sınava hazırlık konusunda öğrencinin en büyük destektiçi olan dershaneler 2014 yılında alınan kararla kapatıldı. Okula büyük destek niteliğinde olan dershanelerin kapatılması ile beraber birçok veli ve öğrenci telaşa girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tekrar yapılan açıklama ile beraber dershanelerin yerine özel öğretim kursu başlığı altında dershane mantığı ile yeni kursların açılacağı duyruldu. Bu duyuru karşısında sınav hazırlığı içerisinde olan öğrencilerin akıllarında soru işaretleri oluştu. Peki neydi bu özel öğretim kursları? Dershanelerin yerini tutabilecek mi ? Gelin bu sorulara yanıt arayalım. Yayınlanan yasa ile beraber öncelikle dershane kelimesinin kullanılmaması yerine özel öğretim kursu adının kullanılması belirlendi. Devamın uygulamada olacak olan özel öğretim kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek olan kurallar çerveçesinde eğitim öğretim hizmeti vermesi gerektiği bildirisi yapıldı. Dershaneler kadar bağımsız olmasının önüne geçmek adına yapılan bu çalışmada özel öğretim kurslarının belirlenen kurallar dışına çıktığı dahilde kapatılacağı duyrusu yapıldı. Kişilerin, bakanlık tarafından belirlenmiş bilim gruplarına uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanları değerlendirdiği çeşitli kursla kapsamındadaki lise öğrencileri ve mezun gruplara yönelik Türkçe, edebiyat, matematik, fen grubu, tarih, coğrafya ve felsefe grubunda eğitim verebilen kurum olmaları özel öğretim kurumlarının temel şartı haline getirildi.

Özel öğretim kurslarında her bir program için haftada en az üç en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceği duyruldu. Özel öğretim kurslarında yıllık çalışma takvimi olarak ise ; en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceklerdir. En az sekiz en fazla otuz altı hafta olmak üzere lise ve dengi okul öğrencileri hafta içi günleri okul saatleri dışında ve cumartesi günleri olarak planmıştır. Çeşitli kurslar kapsamında açılan özel öğretim kurslarına devam eden lise, dengi okul öğrencileri ve mezun gruplar ile eğitim aldıkları bilim derslikleri ayrı katlarda oluşturulmaktadır. Özel öğretim kurslarında kurslarında sınıf sayısına geldiğimizde ise on altı öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Özel öğretim kurslarında öğrenci grupları; öğretim programlarında belirtilen öğrenim seviyesine göre oluşturmaktadır. Sıraladığımız etkenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.  Bu kurallar doğrultusunda dershane kurucuları tarafından açılabilmektedir. Özel öğretim kursunun dershaneye göre avantajlarına geldiğimizde ilk olarak sürekli denetleme içerisinde olmasıdır. Sınıfta öğrenci sayısının az olması ile beraber öğrencinin daha rahat derslere odaklanılması temel amaçlardan biridir. Bunun yanında sadece temel derslerin  yer alması ile beraber öğrencinin okulun yanında sınavda kullanılabilecekleri derslerin yer almasıdır. Böylelik öğrenci akademik başarısına katkı sağlayacak derslerin yer aldığı bir eğitim öğretim kurumu oluşturulmuştur. Özel öğretim kurslarının belli aralıklar ve süre içerisinde ders vermesi ile öğrencinin derslerden bunalmasının önüne geçilmek istenmiştir. Yaklaşık üç yıldır uygulamada olan özel öğretim kursları ile istenilen başarı oranı aşağı yukarı alınmıştır. Yıllar boyu devam etmesi gelecek yıllarada üniversiteye giriş ve liseye giriş sınavlarında ülkemizde elde eden başarıya bağlıdır.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Aydın Efeler Bölgesindeki Özel Öğretim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.