Özel Okullar


ÖZEL KÜÇÜKÇEKMECE SINAV ÖZEL ÖĞRETİM KURSU
Özel Öğretim Kursu
İstanbul
Küçükçekmece
4   787  

OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İstanbul Arnavutköy Özel Öğretim Kursları 4 İstanbul Ataşehir Özel Öğretim Kursları 12 İstanbul Avcılar Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Bağcılar Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Bahçelievler Özel Öğretim Kursları 17 İstanbul Bakırköy Özel Öğretim Kursları 32 İstanbul Başakşehir Özel Öğretim Kursları 14 İstanbul Bayrampaşa Özel Öğretim Kursları 3 İstanbul Beşiktaş Özel Öğretim Kursları 15 İstanbul Beykoz Özel Öğretim Kursları 6 İstanbul Beylikdüzü Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Büyükçekmece Özel Öğretim Kursları 6 İstanbul Çekmeköy Özel Öğretim Kursları 9 İstanbul Esenler Özel Öğretim Kursları 3 İstanbul Esenyurt Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Fatih Özel Öğretim Kursları 5 İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Öğretim Kursları 9 İstanbul Güngören Özel Öğretim Kursları 3 İstanbul Kadıköy Özel Öğretim Kursları 25 İstanbul Kağıthane Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Kartal Özel Öğretim Kursları 2 İstanbul Küçükçekmece Özel Öğretim Kursları 14 İstanbul Maltepe Özel Öğretim Kursları 6 İstanbul Pendik Özel Öğretim Kursları 14 İstanbul Sancaktepe Özel Öğretim Kursları 1 İstanbul Sarıyer Özel Öğretim Kursları 1 İstanbul Silivri Özel Öğretim Kursları 1 İstanbul Sultanbeyli Özel Öğretim Kursları 3 İstanbul Sultangazi Özel Öğretim Kursları 1 İstanbul Şişli Özel Öğretim Kursları 11 İstanbul Ümraniye Özel Öğretim Kursları 8 İstanbul Üsküdar Özel Öğretim Kursları 9 İstanbul Zeytinburnu Özel Öğretim Kursları 3

ÖZEL ÖĞRETİM KURSU NEDİR?


Okula en büyük yardımcı sınavlara hazırlıkta sınava hazırlık konusunda öğrencinin en büyük destektiçi olan dershaneler 2014 yılında alınan kararla kapatıldı. Okula büyük destek niteliğinde olan dershanelerin kapatılması ile beraber birçok veli ve öğrenci telaşa girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tekrar yapılan açıklama ile beraber dershanelerin yerine özel öğretim kursu başlığı altında dershane mantığı ile yeni kursların açılacağı duyruldu. Bu duyuru karşısında sınav hazırlığı içerisinde olan öğrencilerin akıllarında soru işaretleri oluştu. Peki neydi bu özel öğretim kursları? Dershanelerin yerini tutabilecek mi ? Gelin bu sorulara yanıt arayalım. Yayınlanan yasa ile beraber öncelikle dershane kelimesinin kullanılmaması yerine özel öğretim kursu adının kullanılması belirlendi. Devamın uygulamada olacak olan özel öğretim kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek olan kurallar çerveçesinde eğitim öğretim hizmeti vermesi gerektiği bildirisi yapıldı. Dershaneler kadar bağımsız olmasının önüne geçmek adına yapılan bu çalışmada özel öğretim kurslarının belirlenen kurallar dışına çıktığı dahilde kapatılacağı duyrusu yapıldı. Kişilerin, bakanlık tarafından belirlenmiş bilim gruplarına uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanları değerlendirdiği çeşitli kursla kapsamındadaki lise öğrencileri ve mezun gruplara yönelik Türkçe, edebiyat, matematik, fen grubu, tarih, coğrafya ve felsefe grubunda eğitim verebilen kurum olmaları özel öğretim kurumlarının temel şartı haline getirildi.

Özel öğretim kurslarında her bir program için haftada en az üç en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceği duyruldu. Özel öğretim kurslarında yıllık çalışma takvimi olarak ise ; en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceklerdir. En az sekiz en fazla otuz altı hafta olmak üzere lise ve dengi okul öğrencileri hafta içi günleri okul saatleri dışında ve cumartesi günleri olarak planmıştır. Çeşitli kurslar kapsamında açılan özel öğretim kurslarına devam eden lise, dengi okul öğrencileri ve mezun gruplar ile eğitim aldıkları bilim derslikleri ayrı katlarda oluşturulmaktadır. Özel öğretim kurslarında kurslarında sınıf sayısına geldiğimizde ise on altı öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Özel öğretim kurslarında öğrenci grupları; öğretim programlarında belirtilen öğrenim seviyesine göre oluşturmaktadır. Sıraladığımız etkenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.  Bu kurallar doğrultusunda dershane kurucuları tarafından açılabilmektedir. Özel öğretim kursunun dershaneye göre avantajlarına geldiğimizde ilk olarak sürekli denetleme içerisinde olmasıdır. Sınıfta öğrenci sayısının az olması ile beraber öğrencinin daha rahat derslere odaklanılması temel amaçlardan biridir. Bunun yanında sadece temel derslerin  yer alması ile beraber öğrencinin okulun yanında sınavda kullanılabilecekleri derslerin yer almasıdır. Böylelik öğrenci akademik başarısına katkı sağlayacak derslerin yer aldığı bir eğitim öğretim kurumu oluşturulmuştur. Özel öğretim kurslarının belli aralıklar ve süre içerisinde ders vermesi ile öğrencinin derslerden bunalmasının önüne geçilmek istenmiştir. Yaklaşık üç yıldır uygulamada olan özel öğretim kursları ile istenilen başarı oranı aşağı yukarı alınmıştır. Yıllar boyu devam etmesi gelecek yıllarada üniversiteye giriş ve liseye giriş sınavlarında ülkemizde elde eden başarıya bağlıdır.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bölgesindeki Özel Öğretim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.