Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE GÜRLER kreş ve anaokulu yazısı Ankara Mamak Özel Aden Akademi Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL ADEN ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL AKDERE GÜLVEREN ANAOKULU Ankara Mamak Özel Akdere Gülveren Anaokulu Ankara Mamak Özel Ali Baba Gündüz Bakımevi Ankara Mamak Özel Ankara Çocuk Dünyası Anaokulu Ankara Mamak Özel Bıcırlar Gündüz Bakımevi Ankara Mamak ÖZEL BİLGE YAŞAM ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL BİLGİ ADASI ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL BİLTEK YEŞİL ELMA ANAOKULU Ankara Mamak Özel Biltek Yeşil elma Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL CAN TANEM ANAOKULU Ankara Mamak Özel Can Tanem Anaokulu Ankara Mamak Özel Damlalar Özel Eğitim Anaokulu Ankara Mamak Özel Doğa Can Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL GÜLVEREN YEŞİLÖZ ANAOKULU Ankara Mamak Özel Gürler Kreş Gündüz Bakımevi Anaokulu Ankara Mamak Özel İkizçınar Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL İKİZÇINAR ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL İSMAİL KARACA ANAOKULU Ankara Mamak Özel Kakule Anaokulu Ankara Mamak Özel Kids Aloud Anaokulu Ankara Mamak Özel Kids Karaca Kreş ve Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL MAMAK ÇİÇEK ANAOKULU Ankara Mamak Özel Mamak Çiçek Anaokulu Ankara Mamak Özel Mamak Reyyan Anaokulu Ankara Mamak Özel Miço Kreş Ve Gündüz Bakımevi Ankara Mamak ÖZEL MİNİK TAYFALAR ANAOKULU Ankara Mamak Özel Nergis Çiçekleri Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL NEŞELİ ARILAR ANAOKULU Ankara Mamak Özel Neşeli Arılar Anaokulu Ankara Mamak Özel Özgüven Çocuk Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL ÖZGÜVEN ÇOCUK ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL ÖZYUVAM ÇOCUK DÜNYASI ANAOKULU Ankara Mamak Özel Özyuvam Çocuk Dünyası Anaokulu Mamak Şubesi Ankara Mamak Özel Rüyam Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL RÜYAM ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL SEVGİ ÇİÇEĞİM ANAOKULU Ankara Mamak Özel Sevgi Çiçeğim Anaokulu Ankara Mamak Özel Sevgi Kardelenleri Ankara Mamak Özel Sevgi Kardelenleri Anaokulu Ankara Mamak Özel Sultan Kreş ve Gündüz Bakımevi Ankara Mamak Özel Şengüller Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL ŞENGÜLLER ANAOKULU Ankara Mamak ÖZEL YEDİ RENK ANAOKULU Ankara Mamak Özel Yedi Renk Anaokulu Ankara Mamak Özel Yedi Renk Anaokulu Ankara Mamak Özel Yeni Bilim Koleji Anaokulu Ankara Mamak Özel Yeni Yaşam Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL YENİ YAŞAM ANAOKULU Ankara Mamak Özel Yeşil Elma Siteler Anaokulu Ankara Mamak ÖZEL YEŞİL ELMA SİTELERİ ANAOKULU Ankara Mamak

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Ankara Mamak Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.