Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL 3 MART AZİZOĞLU ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ALTINŞEHİR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ATAEVLER KOLEJİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ATAEVLER KÜLTÜR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL AYKUŞAĞI KOLEJİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BİLİM YUVASI ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA AYDIN ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA BALAT ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA CEBİR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA FEN GURUP ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA FİNAL ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA KAVRAM ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA KÜLTÜR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA MARMARA AKCAN ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA MEKTEBİM ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA MELTEM ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA ÖZLÜCE DOĞA ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA ROTA ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA SINAV KOLEJİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA TEMEL EĞİTİM KURUMLARI ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA UĞUR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAĞDAŞ ÖNCÜ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAKIR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAKMAK KOLEJİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL EĞİTİMDE RASYONEL AÇILIM ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL FARKLI KALİTE MODERN ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL GÖRÜKLE FİNAL ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL İLKGÜNEŞ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL KARAGÖZ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MARMARA GRUP ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER OKYANUS ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER TAN ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER YÖNDER ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ONADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ONDOKUZMAYIS ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL OSMANGAZİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÖZLÜCE ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÖZLÜCE SINAV KOLEJİ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÖZLÜCE TAN ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL SENTEZ ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ŞAHİNKAYA ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL TUNÇSİPER ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL YAVUZ ERŞAT KABUKCU ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL YENİ ATAEVLER KÜLTÜR ORTAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL YİRMİ İKİNCİ YÜZYIL ORTAOKULU Bursa Nülifer

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Bursa Nülifer Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.