Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL AKICI VE HIZLI İNGİLİZCE KURSU İstanbul Şişli ÖZEL AMERİKAN KÜLTÜR YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL BAKIRKÖY AKADEMİ İLETİŞİM İKTİSAT VE İNGİLİZCE KURSU İstanbul Şişli ÖZEL BİLİMSEL AÇILIM AÇIKÖĞRETİM YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL BİREBİRDİL YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL BULUT YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL DERECE GRUP YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL DİLBİLİM İNGİLİZCE KURSU (MECİDİYEKÖY ŞUBESİ) İstanbul Şişli ÖZEL DİLBİLİM İNGİLİZCE KURSU (ŞİŞLİ ŞUBESİ) İstanbul Şişli ÖZEL FERİDE ÇAKIR YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL FLAŞ YABANCI DİL KURSU (MECİDİYEKÖY ŞUBESİ) İstanbul Şişli ÖZEL GAYRETTEPE AK YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL HEDEF YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL KARACAN PRESTİJ YABANCI DİL KURSU MECİDİYEKÖY ŞUBESİ İstanbul Şişli ÖZEL KAYRA YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL KOLAY DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL LOTUS YABANCI DİL VE BİLGİSAYAR KURSU İstanbul Şişli ÖZEL MECİDİYEKÖY BANKALAR CADDESİ YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL MECİDİYEKÖY PRESTİJ YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL MECİDİYEKÖY TAD YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL MECİDİYEKÖY YABANCI DİL KONUŞTURMA KURSU İstanbul Şişli ÖZEL MİR DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL NİŞANTAŞI İNGİLİZ KÜLTÜR DERNEĞİ YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL NİŞANTAŞI YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL PROFOSYONEL YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL SADECE İNGİLİZCE YABANCI DİL KURSU MECİDİYEKÖY ŞUBESİ İstanbul Şişli ÖZEL SEMA YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL SİZİN YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL ŞİŞLİ EYLÜL YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL ŞİŞLİ İTALYANCA DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL ŞİŞLİ TEOREM YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL TAKSİM DİLKO AKADEMİK İNGİLİZCE YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli ÖZEL TOPRAK BİLGİSAYARLI MUHASEBE VE YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli TÜRK-AMERİKAN ÜNİVERSİTELİLER DERNEĞİ ÖZEL YABANCI DİL KURSU İstanbul Şişli

YABANCI DİL KURSLARI


YABANCI DİLİN ÖNEMİ

Yabancı dil öğrenmek bazıları için bir hobidir bazı bireyler için mecburiyet haline gelmiştir. Dünya genelinde kabul görmüş bir dil olması belki de İngilizcenin öğrenilmesini hobiden daha çok mecburiyet haline getirmiştir. Teknoloji, sanat, iş dünyası, eğitim, sosyal hayat ve diğer tüm alanlarda gözle görünür bir şekilde kendini gösteren yabancı dil dünyanın pek çok ülkesinde insan tarafından biliniyor ve bu sayı da her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Ülkemizde de bu durumun ayın ivme ile devam ettiğini görmekteyiz. Bir iş başvurusu yaparken İngilizce şartı bit konu hakkında detaylı bilgi edinmek için İngilizce şartı yabancı bir film izlerken filmin konusunu daha iyi anlamak için yine İngilizcenin göze çarptığını söylebiliriz. Yani bir anlamda hobi olarak öğrenenler yabancı dili öğrendikten sonra hayatlarının her alanında kullanarak hobi olmaktan çıkartıyor ve daha çok işe yarar yönünü kullanmaya başlıyoruz. Tani İngilizce öğrenmek için eğitimi şart haline geldiğini söyleyebiliriz. Yani her ne kadar kişiler kendi kendilerine de geliştirme imkanına sahip olsalar bile İngilizce gramerini bilmedikleri bir dilde nesih bir şekilde konuşabileceklerini söylemek yanlış bir tutum olarak sayılabilir. Hatta bazı yerlede yapılan hatalar direk kendini gösterir. Bu nedenle bir şekilde dil öğrenmek için doğru adım atmak gerekmektedir. Yabancı okulları veya yurtdışı dil okulları İngilizce öğrenmek için sunulabilecek en doğru alanlardır. Bireyin hem iş hayatında hem de eğitim hayatında gerekli İngilizce eğitimini alabilirler.

YABANCI DİL KURSLARI

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yabancı dil eğitiminin önemi tartışılmaz bir gerçek haline gelmiştir. Eğitim, iş, seyahat gibi günlük durumlarda yabancı dilin öneminin her dakika hissetmekteyiz. Günümüzde İngilizcenin öneminin artması ile beraber yabancı dil kurslarının giderek arttığını görmekteyiz. Yabancı dil kurslarında bireyin ihtiyacına uygun  bir şekilde eğitim vermektedir. Yüksek lisans, yurtdışı eğitimi veya iş hayatında gerekli olan İngilizce eğitiminim vermektedir. Yabancı dil kursları ülkemizde özellikle büyük şehirler Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerde daha çok sayıda yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise bu şehirlerimizin çok sayıda iş ve eğitim göçü alması ve bunun yanında yurtdışından da insanlara ev sahipliği yaptığı için yabancı dil kurslarının oldukça fazla olduğunu görmek istiyoruz. Yabancı dil kurslarının sayısının oldukça fazla olması bireylerin bir yandan avantaj olduğu gibi bir yandan da dezavantaj olarak gözükmektedir. Eğitim açısından en iyisini almak isteyen bireye kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Yabancı dil kursuna gidecek olacak bireyin oldukça titiz davranarak en iyisini tercih etmelidir. Yabancı dil kursu şeçerken dikkat edilmesi gerekenlere kısaca değinelim. Öncelikle kursun geçmiş eğitim başarı en temel etkendir. Bunun yanında yabancı dil kursu seçerken sadece kağıt üzerinde değil günlük hayatta kulanabileceği şeklinde öğretmesi gerekmektedir. Yabancı dil kursu olarak sağladığı imkanlarda büyük önem taşımaktadır. Kaynak kitap, telafi dersleri, speaking dersleri, sıklıkla uygulanan denemeler bir yabancı dil kursunun bireye sağlaması gereken etkenlerdir. Bu doğrultuda şeçilecek olan yabancı dil kursu bireyi istediği alanda başarıya götürecektir.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Şişli Bölgesindeki Yabancı Dil Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.