Özel Okullar


BİLGİSAYAR KURSLARI


BİLGİSAYAR KURSU NEDİR ?

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber internet ve bilgisayar kullanımının giderek arttığını görmekteyiz. Hatta öncesinde sadece bilgisayar üzerinden kullanabileceğimiz Excel, Word ve PowerPoint gibi programların telefon üzerinden de kullanıldığını görmekteyiz. Durum böyle olunca bilgisayar kullanabilmesinin içerisinde yer alan programlara aktif bir şekilde kullanabilmek gerekmektedir. Hem günlük hayatta hem de iş hayatında birçok işimi hallettiğimiz bilgisayarlar en büyük etkenlerden biridir. Raporlama, teklif, makale, sunum hazırlama, internet kullanımı gibi birçok konuda bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple bilgisayara duyulan ihtiyacın arttığını görmekteyiz.  Bununla beraber her geçen gün bilgisayar kursu başlığı altında pek çok kurumun eğitim verdiğini söylebiliriz. Peki bilgisayar kursu nedir ? Bilgisayar kursları ya MEB bağlantılı ya da özel kuruluşlar tarafından açılmış bireye bilgisayar ve içerisinde yer alan programların kullanımını öğreten bir çeşit eğitim öğretim merkezidir. Bu eğitim merkezlerin gerek iş hayatında gerek günlük hayatta bilgisayar kullanımı kolaylaştırmak adına hem teorih hem de uygulamada bilgisayar kullanımı gösterilmektedir. Genellikle bilgisayar kursuna katılım sonucunda yapılan sınavlar ve katılım göz önünde bulundurularak Milli Eğitimi Bakanlığı onaylı katılım belgesi verilmektedir. Böylelikle birey işe giriş yapacağı veya terfi yapabileceği esnada bu sertifikayı kullanabilmektedir.

BİLGİSAYAR KURSLARI

Bilgisayar kullanabilmenin öneminin giderek artması ile beraber bilgisayar kurslarınada var olan talebin gün geçtikçe arttığını söyleyebiliriz. Bilgisayar kurslarında verilen eğitimler ; genel olarak kullanılan Microsoft Office programları, Microsoft Word de yer alan belgeler, Microsoft Excel de sayısal hesaplara ve Microsoft Powerpoint ile sunumlar hazırlayabilecek son olarak Internet Explorer ile internet dünyasında dolaşabilecek şekilde bireylere eğitim verildiğini söyleyebiliriz. Hem teoride hem de uygulamada öğretilen bilgiler ile beraber birey kurs sonunda aktif bir şekilde bilgisayar kullanabilecek hale gelmektedir. Bilgisayar kurslarına kayıt olup sürekli katılım halinde olmanız ile beraber birey hem kendi kişisel gelişime katkıda bulunurken hem de geleceği için en büyük yatırımı yapmış olur. İş ve günlük hayatta aktif bilgisayar kullanımı bireyin birçok işini rahatlatacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar kursuna kayıt olmak isteyen bireylerin kurs seçiminde en çok dikkat etmesi gereken husus kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alıp alamayacağıdır. Bunu sağlamayan kurslara katılmamanızı tavsiye ederiz. Bilgisayar kursu sertifikası sizin için iş görüşmelerinde büyük bir artı olması bunun en temel sebebidir. Böylelikle rakiplerinizden bir adım önde olmanız gerekir.

Globalleşen dünyanın en önemli parçalarından biri olan bilgisayar kullanımı konusunda hala kendinizi yetersiz hissediyorsanız kısa süre içerisinde bir kursa başvurmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Bilgisayar Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.