Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Diğer Kurslar 13 Adıyaman Diğer Kurslar 3 Afyon Diğer Kurslar 7 Aksaray Diğer Kurslar 1 Amasya Diğer Kurslar 2 Ankara Diğer Kurslar 98 Antalya Diğer Kurslar 40 Artvin Diğer Kurslar 1 Aydın Diğer Kurslar 8 Balıkesir Diğer Kurslar 9 Bartın Diğer Kurslar 1 Batman Diğer Kurslar 1 Bilecik Diğer Kurslar 3 Bingöl Diğer Kurslar 2 Bolu Diğer Kurslar 1 Burdur Diğer Kurslar 2 Bursa Diğer Kurslar 18 Çanakkale Diğer Kurslar 4 Çankırı Diğer Kurslar 2 Çorum Diğer Kurslar 3 Denizli Diğer Kurslar 13 Diyarbakır Diğer Kurslar 21 Düzce Diğer Kurslar 6 Edirne Diğer Kurslar 7 Elazığ Diğer Kurslar 7 Erzincan Diğer Kurslar 2 Erzurum Diğer Kurslar 8 Eskişehir Diğer Kurslar 12 Gaziantep Diğer Kurslar 23 Giresun Diğer Kurslar 2 Gümüşhane Diğer Kurslar 1 Hatay Diğer Kurslar 11 Isparta Diğer Kurslar 9 İstanbul Diğer Kurslar 196 İzmir Diğer Kurslar 62 Kahramanmaraş Diğer Kurslar 5 Karaman Diğer Kurslar 2 Kars Diğer Kurslar 2 Kastamonu Diğer Kurslar 1 Kayseri Diğer Kurslar 19 Kırıkkale Diğer Kurslar 1 Kırklareli Diğer Kurslar 7 Kırşehir Diğer Kurslar 2 Kilis Diğer Kurslar 2 Kocaeli Diğer Kurslar 16 Konya Diğer Kurslar 22 Kütahya Diğer Kurslar 8 Malatya Diğer Kurslar 14 Manisa Diğer Kurslar 17 Mardin Diğer Kurslar 2 Mersin Diğer Kurslar 51 Muğla Diğer Kurslar 12 Muş Diğer Kurslar 1 Nevşehir Diğer Kurslar 4 Niğde Diğer Kurslar 2 Ordu Diğer Kurslar 6 Osmaniye Diğer Kurslar 7 Rize Diğer Kurslar 2 Sakarya Diğer Kurslar 6 Samsun Diğer Kurslar 21 Siirt Diğer Kurslar 1 Sinop Diğer Kurslar 3 Sivas Diğer Kurslar 4 Şanlıurfa Diğer Kurslar 8 Tekirdağ Diğer Kurslar 10 Tokat Diğer Kurslar 3 Trabzon Diğer Kurslar 6 Tunceli Diğer Kurslar 1 Uşak Diğer Kurslar 6 Van Diğer Kurslar 11 Yalova Diğer Kurslar 1 Yozgat Diğer Kurslar 8 Zonguldak Diğer Kurslar 9

BU KADAR STRES GEREKLİ Mİ?


Hayalinizde ki gelecek ve kariyere ulaşmak artık çok basit. Sınava hazırlanan çocuklarımıza yapılan motivasyon önerileri ile yola çıktıkları eğitimleri kendinize olan güveninizi arttırıyor.

KİŞİSEL EĞİTİMLERİNİZ İLE SINAVDAN ÖNCE YAPILABİLECEKLERİNİZİ ÖĞRENİN
- Sınav kaygısını azaltmanın en temel yolu bilgi eksikliğini minimuma indirmek ve konulara olabildiğince hakim olmayı öğreneceksiniz. 
- Kısa süre kaldığından bütün konuların tekrarını bu hafta ve üst üste yapmak bilgi depolamak yerine yoğun kaygılara sebep olacağından programlı ilerlemeyi öğreneceksi

niz. 

-Öğrencilerin en büyük kolay noktası vazgeçmek. Çünkü zora geldiklerinde bin bir türlü bahaneler üreterek vazgeçmek en kolay kaçış noktası. Başarmanın yolu, her zaman bıkmadan usanmadan devam edip hedefe ulaşana kadar bir kez daha denemektir. Takdire ulaşmak başarılı bir yoldan geçer. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu kişisel eğitimleri ile vaz geçmemeyi öğreneceksiniz.

- Bir sınavın önemini öğrenci gözünde çok fazla büyüttüğü zaman, bu durum kaygısını daha da yükselteceğinden, hayatta alternatifler olduğunu unutmamanın önemini öğreneceksiniz. 
- Sınavla ilgisi olmayan düşüncelerden uzak durmaya çalışılmasını öğreneceksiniz. Öğrencinin "ben bunu yapamam", "bu sınavı geçemeyeceğim", "sınavlarda hiçbir zaman başarılı olamadım", gibi konuşmaların farkına varması ve bunların yerine daha pozitif, kendisini destekleyecek ifadeler düşünmeyi öğreneceksiniz.  Ünlü felsefe yazarı Alfred A. Montapert, “Sorunları bekle ve onları kahvaltıda ye!” demiştir. Yani sadece sınavlar değil hayat boyu her zaman sorunlar karşımıza çıkacaktır. Önemli olan bunlardan korkarak kaçmak değil güçlü durarak sorunların üstesinden gelebilme meselesidir. Bunların üstesinden gelmenin bir yolunu bulabilirseniz, başarılı olmamanız için hiçbir sebep olmadığını öğreneceksiniz.

- Başarısız mı oldun, olsun, tekrar dene, yine başarısız ol yine dene yine başarısız ol bıkma, usanma, vazgeçme yide dene başarılı olmayı öğreneceksiniz. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu uzman rehberlik ve psikolojik danışmanları, sınavda başarısız olursanız, tekrar deneyin ve bir dahaki sefere daha iyisini yapın. Kendi hatalarınızdan başarı üretin motivasyonu ile öğrencilerimizle çalışmalarına devam ediyor.

KİŞİSEL EĞİTİMLERİNİZDE SINAV SIRASINDA YAPILABİLECEKLERİNİZİ ÖĞRENİN
- Bedeninizin gevşemesine izin verin. Kollarınızı iki tarafa doğru açın, gözlerinizi kapatın ve zihninizi olabildiğince boşaltın.

- Gevşemeye devam ederken, kendinizi en gergin ve kaygılı hissettiğiniz durumları gözünüzde canlandırın. Kaygı hissetmeye başladığınız an, canlandırmayı durdurun ve tekrar gevşemeye çalışın. Bu gevşeme ve canlandırma işlemini, canlandırma sırasında hiçbir kaygı hissetmeyinceye kadar tekrarlayın.
- Başınızdan başlamak üzere, öncelikle alın ve kafatası bölgesindeki kaslarınızın yaklaşık 10 saniye boyunca iyice gerilmesini sağlayın. Daha sonra bu kaslarınız tamamen gevşetin. İki durum arasındaki farkı düşünün ve bu kaslarınızın daha da fazla gevşemesine konsantre olun.

- Kendinizi kaygılı hissettiğiniz zamanlarda, sık sık bu gevşeme tekniğini uygulayın.
- Yaklaşık 30 saniyeden sonra aynı hareketleri, yüzünüzdeki, boynunuzdaki, kollarınızdaki, göğsünüzdeki, kısaca ayak parmaklarınıza kadar olan bütün kaslar için tekrarlayın. 
Hayat bir sınav. Başarmak bir sınav. Eğitim bir sınav. Hedefe ulaşmak bir sınav. Okul kazanmak bir sınav. Kişisel eğitimler ile kendini motive et ve Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu ile başar. Aslında çok basit her şey siz öğrencilerimizin elinde sadece kendinize olan öz güveninizi kazanın ve arttırın, yılmayın, bıkmayın, usanmayın, korkmayın, hedeflerinizi belirleyin, tekrar deneyin tekrar deneyin ve sonunda BAŞARIN. 

 

Kaynak http://www.ortadogulular.com/artik-rahatlayin/

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Diğer Kurslar ile ilgili aradığın her şey burada.