Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Devlet İlkokulları 480 Adıyaman Devlet İlkokulları 428 Afyon Devlet İlkokulları 360 Ağrı Devlet İlkokulları 601 Aksaray Devlet İlkokulları 206 Ankara Devlet İlkokulları 632 Antalya Devlet İlkokulları 466 Ardahan Devlet İlkokulları 76 Artvin Devlet İlkokulları 51 Aydın Devlet İlkokulları 314 Balıkesir Devlet İlkokulları 318 Bartın Devlet İlkokulları 62 Batman Devlet İlkokulları 390 Bayburt Devlet İlkokulları 44 Bilecik Devlet İlkokulları 53 Bingöl Devlet İlkokulları 204 Bitlis Devlet İlkokulları 439 Bolu Devlet İlkokulları 67 Burdur Devlet İlkokulları 90 Bursa Devlet İlkokulları 402 Çanakkale Devlet İlkokulları 114 Çankırı Devlet İlkokulları 58 Çorum Devlet İlkokulları 202 Denizli Devlet İlkokulları 265 Diyarbakır Devlet İlkokulları 879 Düzce Devlet İlkokulları 103 Edirne Devlet İlkokulları 98 Elazığ Devlet İlkokulları 187 Erzincan Devlet İlkokulları 87 Erzurum Devlet İlkokulları 668 Eskişehir Devlet İlkokulları 137 Gaziantep Devlet İlkokulları 498 Giresun Devlet İlkokulları 115 Gümüşhane Devlet İlkokulları 54 Hakkari Devlet İlkokulları 208 Hatay Devlet İlkokulları 542 Iğdır Devlet İlkokulları 135 Isparta Devlet İlkokulları 158 İstanbul Devlet İlkokulları 998 İzmir Devlet İlkokulları 657 Kahramanmaraş Devlet İlkokulları 478 Karabük Devlet İlkokulları 52 Karaman Devlet İlkokulları 83 Kars Devlet İlkokulları 357 Kastamonu Devlet İlkokulları 116 Kayseri Devlet İlkokulları 369 Kırıkkale Devlet İlkokulları 71 Kırklareli Devlet İlkokulları 78 Kırşehir Devlet İlkokulları 70 Kilis Devlet İlkokulları 90 Kocaeli Devlet İlkokulları 280 Konya Devlet İlkokulları 691 Kütahya Devlet İlkokulları 198 Malatya Devlet İlkokulları 299 Manisa Devlet İlkokulları 459 Mardin Devlet İlkokulları 597 Mersin Devlet İlkokulları 408 Muğla Devlet İlkokulları 293 Muş Devlet İlkokulları 416 Nevşehir Devlet İlkokulları 125 Niğde Devlet İlkokulları 165 Ordu Devlet İlkokulları 187 Osmaniye Devlet İlkokulları 169 Rize Devlet İlkokulları 86 Sakarya Devlet İlkokulları 248 Samsun Devlet İlkokulları 406 Siirt Devlet İlkokulları 299 Sinop Devlet İlkokulları 56 Sivas Devlet İlkokulları 290 Şanlıurfa Devlet İlkokulları 1241 Şırnak Devlet İlkokulları 296 Tekirdağ Devlet İlkokulları 141 Tokat Devlet İlkokulları 292 Trabzon Devlet İlkokulları 191 Tunceli Devlet İlkokulları 26 Uşak Devlet İlkokulları 118 Van Devlet İlkokulları 870 Yalova Devlet İlkokulları 51 Yozgat Devlet İlkokulları 181 Zonguldak Devlet İlkokulları 207

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Devlet İlkokulları ile ilgili aradığın her şey burada.