Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Kişisel Gelişim Kursları 43 Adıyaman Kişisel Gelişim Kursları 1 Afyon Kişisel Gelişim Kursları 2 Aksaray Kişisel Gelişim Kursları 7 Amasya Kişisel Gelişim Kursları 8 Ankara Kişisel Gelişim Kursları 174 Antalya Kişisel Gelişim Kursları 27 Artvin Kişisel Gelişim Kursları 2 Aydın Kişisel Gelişim Kursları 10 Balıkesir Kişisel Gelişim Kursları 11 Batman Kişisel Gelişim Kursları 2 Bilecik Kişisel Gelişim Kursları 5 Bingöl Kişisel Gelişim Kursları 6 Bitlis Kişisel Gelişim Kursları 2 Bolu Kişisel Gelişim Kursları 7 Burdur Kişisel Gelişim Kursları 4 Bursa Kişisel Gelişim Kursları 28 Çanakkale Kişisel Gelişim Kursları 3 Çankırı Kişisel Gelişim Kursları 2 Çorum Kişisel Gelişim Kursları 16 Denizli Kişisel Gelişim Kursları 19 Diyarbakır Kişisel Gelişim Kursları 16 Düzce Kişisel Gelişim Kursları 5 Edirne Kişisel Gelişim Kursları 9 Elazığ Kişisel Gelişim Kursları 3 Erzincan Kişisel Gelişim Kursları 1 Erzurum Kişisel Gelişim Kursları 7 Eskişehir Kişisel Gelişim Kursları 4 Gaziantep Kişisel Gelişim Kursları 13 Giresun Kişisel Gelişim Kursları 1 Hatay Kişisel Gelişim Kursları 25 Iğdır Kişisel Gelişim Kursları 5 Isparta Kişisel Gelişim Kursları 5 İstanbul Kişisel Gelişim Kursları 169 İzmir Kişisel Gelişim Kursları 91 Karabük Kişisel Gelişim Kursları 1 Karaman Kişisel Gelişim Kursları 1 Kastamonu Kişisel Gelişim Kursları 1 Kayseri Kişisel Gelişim Kursları 7 Kırıkkale Kişisel Gelişim Kursları 5 Kırklareli Kişisel Gelişim Kursları 6 Kocaeli Kişisel Gelişim Kursları 9 Konya Kişisel Gelişim Kursları 5 Kütahya Kişisel Gelişim Kursları 7 Malatya Kişisel Gelişim Kursları 27 Manisa Kişisel Gelişim Kursları 14 Mardin Kişisel Gelişim Kursları 2 Mersin Kişisel Gelişim Kursları 45 Muğla Kişisel Gelişim Kursları 12 Nevşehir Kişisel Gelişim Kursları 3 Niğde Kişisel Gelişim Kursları 10 Ordu Kişisel Gelişim Kursları 5 Osmaniye Kişisel Gelişim Kursları 1 Rize Kişisel Gelişim Kursları 2 Sakarya Kişisel Gelişim Kursları 8 Samsun Kişisel Gelişim Kursları 18 Sivas Kişisel Gelişim Kursları 2 Şanlıurfa Kişisel Gelişim Kursları 2 Tekirdağ Kişisel Gelişim Kursları 15 Tokat Kişisel Gelişim Kursları 4 Trabzon Kişisel Gelişim Kursları 1 Tunceli Kişisel Gelişim Kursları 1 Uşak Kişisel Gelişim Kursları 7 Van Kişisel Gelişim Kursları 1 Yalova Kişisel Gelişim Kursları 3 Yozgat Kişisel Gelişim Kursları 4 Zonguldak Kişisel Gelişim Kursları 14

KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI


KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR ?

Kişisel gelişim birey olarak insanın yaşamından ölümüne kadar kendini geliştirmesidir şeklinde tanımlayabiliriz. Peki kişisel gelişim nasıl oluyor ? İnsan oğlu her gün televizyon, internet, gazete, okudukları kitaplar, okuldaki görmüş oluğu dersler sayesinde yeni ve çeşitli bilgiler öğrenerek kendini geliştirmekte bir adım öne atmaktadır. İnsan kendi ilgi alanını bularak o yönde kendini geliştirmeye devam etmektedir.

KİŞİSEL GELİŞİMİN FAYDALARI NELERDİR ?

Kişisel gelişim bireyi çok yönlü geliştirmeyi amaçlamaktadır. İnsanı sosyal yaşamında iş hayatında, özel hayatında daha etkili, daha verimli ve daha güçlü kılarak hayatına yön vermek ister. Kişi bunu ancak farklı öğrenmeler gerçekleştirerek yapmaktadır. Bu öğrenmeler arasında ilişki kurduğu takdirde yaratıcı düşünme becerisi kazanmaktadır. İşte kişisel gelişim ile amaçlanarak, kişi bu potansiyel ve ilişkileri güçlendirip geliştirerek uygun hale getirmektedir. Artık sosyal yaşamında daha etkili, daha verimli, daha mutlu bir kişi haline gelir.  Buna fayda ya da yatırım olarak da adlandırabiliriz. Çünkü insan sosyal bir varlık olduğundan çevresini etkileyebilir veya kendi çevresinden etkilenebilir.

KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI

Günümüzde başarılı olmanın en etkili yönlerinden biride bireyin kendiniher geçen gün geliştirerek bir adım öne atmasıdır. Ülkemizde verilen eğitim ( ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ) bireyleri belirli bir nokataya kadar götürdüğünü görebilmekteyiz. Bu noktadan sonrası mutlaka kendi başımızın çaresine bakmamız gerekir yani gelişimimizi eğitimimizi bundan sonra ileri adımlara taşıyacak olan biziz. Gelecek adına severek yapacağımız işler için gerekli hamlelerde bulunmak gerekir. Örnek verecek olursak 18 vasıfsız çalışmak yerine mesleki eğitimlerden yararlanarak severek yapacağınız bir meslek edinmeliniz. Aynı şekilde kendinizi geliştirmek için yeni bir meslek ya da yaptığınız işte daha başarılı olmak içinkişisel gelişim eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun adına ülkemizin her köşesinde ücretli ya da ücretsiz kurs imkanları sağlanmaktadır. Ülkemizde kişisel eğitim kurslarına artan taleple beraber giderek sayılarının artığını söylebiliriz. Peki kişisel gelişim kurslarının içinde ne tip eğitimlerler vardır ? Gelin kişisel eğitim kurslarının içerisinde nasıl eğitimler barındırdını sıralayalım. İlk olarak ;

  • Etkin yöneticilik ve liderlik eğitimi : Bu eğitim alanın sizlerin iş hayatlarında zirvede olmanıza veya bir yönetici iseniz kendinize daha öze güvenli olmanızı sağlayacaktır.
  • Beden dili ve kişisel imaj eğitimi : Bu eğitim bireyi özellikle iş görüşmelerinde daha etkin daha verimli ve daha özgüvenli olmasını ve karşısındaki işvereni etkilemeyi sağlayacaktır.
  • Etkili takım çalışması eğitimi : Bu eğitim bireyin grup çalışmaları içerisinde aktif kalmasını ve gözlerin üstünde olmasına yardımcı olacaktır.
  • Müşteri memnuniyeti eğitimi ve müşteri ilişkileri yönetimi : Sosyal bir alanda çalışan bireyin daha etkili ve daha hakimiyetçi ilişkiler kurmasına yardımcı olacaktır.
  • Problem çözme ve karar verme eğitimi : Bu tip eğitim gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta acil durumlarda karar verme konusunda problem yaşayan bireylere yardımcı olacaktır.
  • Müzakere teknikler : Bu tip eğitim bireyin insan veya topluluk ilişkilerinin gelişmesi adına düşünülmüştür.
  • Satış ve pazarlama eğitimi : Satış ve pazarlama sektöründe çalışan bir bireyin işinde daha etkili ve daha verimli olmasını sağlamaktadır.
  • Sunum teknikleri eğitimi : Öğrencilik ve iş hayatında bireyin ödevler ve projeleri müşterilere ya da eğitimcilere saha etkili kanıtlamasını ve sunmasını sağlamaktadır.
  • Stres yönetimi eğitimi : İnsanoğlunun gerek iş hayatında gerek sosyal ve okul hayatında çeşitli olumsuz durumlar karşısına çıkmaktadır. Bu durumlar karşısında birey stres altına girmekte ve kendini yıpratmaktadır. Bu eğitim tüm bunların önüne geçmekte karşılasılan olumsız duruma karşı kısa zamanda nasıl çözüm üretebileceğini bireye aşılamaktadır.
  • Hafıza teknikleri eğitimi : Bu tip eğitim ile beraber bireyin öğrenebileceği bilginin daha fazlasını öğrenmesi sağlamak adına zihin egzersizlerine başvurduğu yöntemdir. Böylelikle bir gerek iş gerek sosyal hayatında ileri bir başarıya sahip olmaktadır.

Kişisel geşişim eğitimleri yukarıdaki sıraladığımız gibidir. Daha fazlasını bünyesinde barındıran kurumlarda mevcuttur. Kişisel gelişim kurslarına giderek toplum içerisinde daha etkili bir birey haline gelebilirsiniz.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Kişisel Gelişim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.