Özel Okullar


KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI


KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR ?

Kişisel gelişim birey olarak insanın yaşamından ölümüne kadar kendini geliştirmesidir şeklinde tanımlayabiliriz. Peki kişisel gelişim nasıl oluyor ? İnsan oğlu her gün televizyon, internet, gazete, okudukları kitaplar, okuldaki görmüş oluğu dersler sayesinde yeni ve çeşitli bilgiler öğrenerek kendini geliştirmekte bir adım öne atmaktadır. İnsan kendi ilgi alanını bularak o yönde kendini geliştirmeye devam etmektedir.

KİŞİSEL GELİŞİMİN FAYDALARI NELERDİR ?

Kişisel gelişim bireyi çok yönlü geliştirmeyi amaçlamaktadır. İnsanı sosyal yaşamında iş hayatında, özel hayatında daha etkili, daha verimli ve daha güçlü kılarak hayatına yön vermek ister. Kişi bunu ancak farklı öğrenmeler gerçekleştirerek yapmaktadır. Bu öğrenmeler arasında ilişki kurduğu takdirde yaratıcı düşünme becerisi kazanmaktadır. İşte kişisel gelişim ile amaçlanarak, kişi bu potansiyel ve ilişkileri güçlendirip geliştirerek uygun hale getirmektedir. Artık sosyal yaşamında daha etkili, daha verimli, daha mutlu bir kişi haline gelir.  Buna fayda ya da yatırım olarak da adlandırabiliriz. Çünkü insan sosyal bir varlık olduğundan çevresini etkileyebilir veya kendi çevresinden etkilenebilir.

KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI

Günümüzde başarılı olmanın en etkili yönlerinden biride bireyin kendiniher geçen gün geliştirerek bir adım öne atmasıdır. Ülkemizde verilen eğitim ( ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ) bireyleri belirli bir nokataya kadar götürdüğünü görebilmekteyiz. Bu noktadan sonrası mutlaka kendi başımızın çaresine bakmamız gerekir yani gelişimimizi eğitimimizi bundan sonra ileri adımlara taşıyacak olan biziz. Gelecek adına severek yapacağımız işler için gerekli hamlelerde bulunmak gerekir. Örnek verecek olursak 18 vasıfsız çalışmak yerine mesleki eğitimlerden yararlanarak severek yapacağınız bir meslek edinmeliniz. Aynı şekilde kendinizi geliştirmek için yeni bir meslek ya da yaptığınız işte daha başarılı olmak içinkişisel gelişim eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun adına ülkemizin her köşesinde ücretli ya da ücretsiz kurs imkanları sağlanmaktadır. Ülkemizde kişisel eğitim kurslarına artan taleple beraber giderek sayılarının artığını söylebiliriz. Peki kişisel gelişim kurslarının içinde ne tip eğitimlerler vardır ? Gelin kişisel eğitim kurslarının içerisinde nasıl eğitimler barındırdını sıralayalım. İlk olarak ;

  • Etkin yöneticilik ve liderlik eğitimi : Bu eğitim alanın sizlerin iş hayatlarında zirvede olmanıza veya bir yönetici iseniz kendinize daha öze güvenli olmanızı sağlayacaktır.
  • Beden dili ve kişisel imaj eğitimi : Bu eğitim bireyi özellikle iş görüşmelerinde daha etkin daha verimli ve daha özgüvenli olmasını ve karşısındaki işvereni etkilemeyi sağlayacaktır.
  • Etkili takım çalışması eğitimi : Bu eğitim bireyin grup çalışmaları içerisinde aktif kalmasını ve gözlerin üstünde olmasına yardımcı olacaktır.
  • Müşteri memnuniyeti eğitimi ve müşteri ilişkileri yönetimi : Sosyal bir alanda çalışan bireyin daha etkili ve daha hakimiyetçi ilişkiler kurmasına yardımcı olacaktır.
  • Problem çözme ve karar verme eğitimi : Bu tip eğitim gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta acil durumlarda karar verme konusunda problem yaşayan bireylere yardımcı olacaktır.
  • Müzakere teknikler : Bu tip eğitim bireyin insan veya topluluk ilişkilerinin gelişmesi adına düşünülmüştür.
  • Satış ve pazarlama eğitimi : Satış ve pazarlama sektöründe çalışan bir bireyin işinde daha etkili ve daha verimli olmasını sağlamaktadır.
  • Sunum teknikleri eğitimi : Öğrencilik ve iş hayatında bireyin ödevler ve projeleri müşterilere ya da eğitimcilere saha etkili kanıtlamasını ve sunmasını sağlamaktadır.
  • Stres yönetimi eğitimi : İnsanoğlunun gerek iş hayatında gerek sosyal ve okul hayatında çeşitli olumsuz durumlar karşısına çıkmaktadır. Bu durumlar karşısında birey stres altına girmekte ve kendini yıpratmaktadır. Bu eğitim tüm bunların önüne geçmekte karşılasılan olumsız duruma karşı kısa zamanda nasıl çözüm üretebileceğini bireye aşılamaktadır.
  • Hafıza teknikleri eğitimi : Bu tip eğitim ile beraber bireyin öğrenebileceği bilginin daha fazlasını öğrenmesi sağlamak adına zihin egzersizlerine başvurduğu yöntemdir. Böylelikle bir gerek iş gerek sosyal hayatında ileri bir başarıya sahip olmaktadır.

Kişisel geşişim eğitimleri yukarıdaki sıraladığımız gibidir. Daha fazlasını bünyesinde barındıran kurumlarda mevcuttur. Kişisel gelişim kurslarına giderek toplum içerisinde daha etkili bir birey haline gelebilirsiniz.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Ankara Yenimahalle Bölgesindeki Kişisel Gelişim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.