Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana KPSS Kursları 8 Adıyaman KPSS Kursları 5 Afyon KPSS Kursları 3 Ağrı KPSS Kursları 1 Aksaray KPSS Kursları 2 Amasya KPSS Kursları 3 Ankara KPSS Kursları 7 Antalya KPSS Kursları 11 Ardahan KPSS Kursları 1 Aydın KPSS Kursları 8 Balıkesir KPSS Kursları 5 Bartın KPSS Kursları 2 Batman KPSS Kursları 4 Bayburt KPSS Kursları 1 Bilecik KPSS Kursları 1 Bolu KPSS Kursları 6 Burdur KPSS Kursları 3 Bursa KPSS Kursları 15 Çorum KPSS Kursları 1 Denizli KPSS Kursları 3 Diyarbakır KPSS Kursları 16 Düzce KPSS Kursları 1 Edirne KPSS Kursları 1 Elazığ KPSS Kursları 1 Erzincan KPSS Kursları 1 Erzurum KPSS Kursları 1 Eskişehir KPSS Kursları 6 Gaziantep KPSS Kursları 6 Giresun KPSS Kursları 4 Hatay KPSS Kursları 11 Iğdır KPSS Kursları 1 Isparta KPSS Kursları 10 İstanbul KPSS Kursları 17 İzmir KPSS Kursları 7 Kahramanmaraş KPSS Kursları 13 Karaman KPSS Kursları 4 Kars KPSS Kursları 3 Kastamonu KPSS Kursları 4 Kayseri KPSS Kursları 7 Kırıkkale KPSS Kursları 5 Kırşehir KPSS Kursları 3 Kilis KPSS Kursları 1 Kocaeli KPSS Kursları 8 Konya KPSS Kursları 5 Malatya KPSS Kursları 5 Manisa KPSS Kursları 6 Mardin KPSS Kursları 5 Mersin KPSS Kursları 11 Muğla KPSS Kursları 3 Muş KPSS Kursları 2 Nevşehir KPSS Kursları 1 Niğde KPSS Kursları 3 Ordu KPSS Kursları 7 Osmaniye KPSS Kursları 6 Rize KPSS Kursları 2 Sakarya KPSS Kursları 1 Samsun KPSS Kursları 8 Siirt KPSS Kursları 3 Sinop KPSS Kursları 1 Sivas KPSS Kursları 9 Şanlıurfa KPSS Kursları 10 Tekirdağ KPSS Kursları 3 Tokat KPSS Kursları 5 Trabzon KPSS Kursları 7 Uşak KPSS Kursları 1 Van KPSS Kursları 7 Yalova KPSS Kursları 1 Yozgat KPSS Kursları 1 Zonguldak KPSS Kursları 1

KPSS KURSLARI


KPSS NEDİR ?

Kamu persoleni seçme sınavı (KPSS) Öçme, şecme ve yerleştirme merkezi tarafından uygulanan bir sınavdır. KPSS sınavı öğretmenler dahil kamu kurumlarına atanacak personeli şeçmek için gerçekleştirmektedir. İlk olarak 1999’sa başlayan sınavın adı ilk yıllarda Devlet Memurluğu Sınavı (DMS)  2001 yılında Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı (KMS) olarak belirlendi. Bir sene sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak değiştirildi. Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak A grubu kadrolar ve B grubu kadrolar olmak iki grup şeklinde adaylar sınava girebilmektedir. A grubu kadro dediğimiz ; başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başbakanlık ve bağımsız müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmakla beraber girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurallarına atanacak olan adayları belirlemektedir. B grubu kadro dediğimiz ise ; genel ve özel bütçeli kurumlarla bunkara bağlı kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, ile özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda belirtiğimizmeslekler dışında ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakları kapsamaktadır. KPSS sınavına lise, önlisans veya lisans mezunları girebilmektedir.

KPSS KURSLARI

Son yıllarda devlet personeli olmak adına gerçekleşen  KPSS sınavı pek çok adayın girdiğini söylebiliriz. Her geçen gün bu sayı giderekte artmaktadır. Her alanda girilebilecek sınava lise mezunu, ön lisans ve lisans mezunu pek çok adayın girebildiğini söylebiliriz. Sınava girenlerin sayısının her geçen gün artması ile beraber bu yönde eğitim veren kurumlarında giderek arttığını söyleyebiliriz. KPSS kurslarının giderek artması ile beraber devlet memuru olmak isteyen adayların  tercih seçeneğini artırmaktadır. KPSS kursu seçerken yapılaması gerekenlere baktığımızda ilk olarak  çevrenize yakın olan veya ismini daha önceden duyduğunuz kursları tercih etmeye özen gösterin. KPSS kursuna gitmiş olan bir tandığınız varsa gerekli bilgileri ondan alarak da tercih edebilirsiniz. Kayıt olacağınız KPSS kursunun size sağladığı kaynakları önceden incelemeye çalışın. Standartların üzerinde vaat veren KPSS kurslarından uzak durmaya çalışın. Bunun sebebi ise büyük ihrimal bir kısım vaadin doğru olmamasıdır. Ders saati sayısı başlangıç ve bitiş tarihlerinin sizin için yeterli olup olmadığına dikkat edin. Önlemini alacağınız bu maddeler sayesinde karşısınıza çıkacak olan KPSS kursları arasında size en çok verim katacak olanı seçebilirsiniz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla KPSS Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.