Özel Okullar


ARADIĞINIZ KRİTERLERDE OKUL BULAMADIK. LÜFTEN SAĞ MENÜ YA DA ÜST KRİTERLE ARAMA YAPMAYI DENEYİNİZ.

KPSS KURSLARI


KPSS NEDİR ?

Kamu persoleni seçme sınavı (KPSS) Öçme, şecme ve yerleştirme merkezi tarafından uygulanan bir sınavdır. KPSS sınavı öğretmenler dahil kamu kurumlarına atanacak personeli şeçmek için gerçekleştirmektedir. İlk olarak 1999’sa başlayan sınavın adı ilk yıllarda Devlet Memurluğu Sınavı (DMS)  2001 yılında Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı (KMS) olarak belirlendi. Bir sene sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olarak değiştirildi. Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak A grubu kadrolar ve B grubu kadrolar olmak iki grup şeklinde adaylar sınava girebilmektedir. A grubu kadro dediğimiz ; başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başbakanlık ve bağımsız müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmakla beraber girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurallarına atanacak olan adayları belirlemektedir. B grubu kadro dediğimiz ise ; genel ve özel bütçeli kurumlarla bunkara bağlı kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, ile özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda belirtiğimizmeslekler dışında ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakları kapsamaktadır. KPSS sınavına lise, önlisans veya lisans mezunları girebilmektedir.

KPSS KURSLARI

Son yıllarda devlet personeli olmak adına gerçekleşen  KPSS sınavı pek çok adayın girdiğini söylebiliriz. Her geçen gün bu sayı giderekte artmaktadır. Her alanda girilebilecek sınava lise mezunu, ön lisans ve lisans mezunu pek çok adayın girebildiğini söylebiliriz. Sınava girenlerin sayısının her geçen gün artması ile beraber bu yönde eğitim veren kurumlarında giderek arttığını söyleyebiliriz. KPSS kurslarının giderek artması ile beraber devlet memuru olmak isteyen adayların  tercih seçeneğini artırmaktadır. KPSS kursu seçerken yapılaması gerekenlere baktığımızda ilk olarak  çevrenize yakın olan veya ismini daha önceden duyduğunuz kursları tercih etmeye özen gösterin. KPSS kursuna gitmiş olan bir tandığınız varsa gerekli bilgileri ondan alarak da tercih edebilirsiniz. Kayıt olacağınız KPSS kursunun size sağladığı kaynakları önceden incelemeye çalışın. Standartların üzerinde vaat veren KPSS kurslarından uzak durmaya çalışın. Bunun sebebi ise büyük ihrimal bir kısım vaadin doğru olmamasıdır. Ders saati sayısı başlangıç ve bitiş tarihlerinin sizin için yeterli olup olmadığına dikkat edin. Önlemini alacağınız bu maddeler sayesinde karşısınıza çıkacak olan KPSS kursları arasında size en çok verim katacak olanı seçebilirsiniz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Ankara Yenimahalle Bölgesindeki KPSS Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.