Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İstanbul Arnavutköy Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Ataşehir Mesleki Yeterlilik Kursları 3 İstanbul Avcılar Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Bağcılar Mesleki Yeterlilik Kursları 3 İstanbul Bahçelievler Mesleki Yeterlilik Kursları 5 İstanbul Bakırköy Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Başakşehir Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Bayrampaşa Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Beşiktaş Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Beylikdüzü Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Beyoğlu Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Büyükçekmece Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Çekmeköy Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Esenler Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Esenyurt Mesleki Yeterlilik Kursları 3 İstanbul Eyüp Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Fatih Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Gaziosmanpaşa Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Güngören Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Kadıköy Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Kağıthane Mesleki Yeterlilik Kursları 4 İstanbul Kartal Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Küçükçekmece Mesleki Yeterlilik Kursları 4 İstanbul Maltepe Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Pendik Mesleki Yeterlilik Kursları 5 İstanbul Sancaktepe Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Sarıyer Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Silivri Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Sultanbeyli Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Sultangazi Mesleki Yeterlilik Kursları 4 İstanbul Şile Mesleki Yeterlilik Kursları 1 İstanbul Şişli Mesleki Yeterlilik Kursları 2 İstanbul Tuzla Mesleki Yeterlilik Kursları 3 İstanbul Ümraniye Mesleki Yeterlilik Kursları 3 İstanbul Üsküdar Mesleki Yeterlilik Kursları 2

MESLEKİ YETERLİLİK KURSLARI


MESLEKİ YETERLİLİK NEDİR ?

İlk olarak meslek nedir tanımına bakalım, bir bireyin hayatını devam ettirebilmek için yaptığı kuralları toplum tarafından belirlenmiş ve belli bir eğitim kazanılan bilgi ve becerilere dayalı faaliyetler bütünü şeklinde tanımlayabiliriz. Genellikle meslek ve o mesleğin değerlerini, gelişimini lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptirler. Yeryüzünde yüzlerce meslek çeşidi yer almaktadır. Her bir meslek için tanım, görev alanları genel olarak kullandığı araç ve gereçler  mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları , çalışma alanı ve iş olanakları meslek eğitiminin veridiği yerler meslek eğitimine giriş koşulları, eğitim süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek olanaklarının farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunların hepsinin bir arada barındırmasına mesleki yeterlilik denir.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ NEDİR ?

Mesleğin öngördüğü mesleki eğitimi almış ve ardından yapılan sınavlarda başarılı olmuş kişilere verilen belgelerdir. Günümüz Türkiye’sinde bu belgeye verilen önem günden güne daha önem kazandığını söylebiliriz. Mesleki yeterlilik belgesi özel kuruluşlar ve devletin kendi kursları tarafından verilmektedir.

MESLEKİ YETERLİLİK KURSLARI

Mesleki yeterlilik günümüzde çalıştığı iş kolunda ulusal bir kimlik kazanmak adına mesleki yeterlilik belgesine başvurmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi az öncede dediğimiz gibi hem özel kuruluşlar tarafından hem de devlete ait kuruluşlar tarafından verilmektedir. Mesleki yeterlilik belgesini almak için birey kendi alanında sınavlara tabi tutulmaktadır. Bunun öncesinde alması gereken bir kurs eğitimide yer almaktadır. Mesleki yeterlilik kursları başlığı altındaki kuruluşlar bireyin belgeyi almasında büyük yardımcıdır. Mesleki yeterlilik kursları bireyin çalıştığı işin teoride olan kısmını anlatmakta ve sınavlara hazırlamaktadır. Bazı mesleki yeterlilik kurslarının eğitim ve sınavların sonunda belgeyi vermektedirler.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bölgesindeki Mesleki Yeterlilik Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.