Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL 3 MART BEŞEVLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ANADOLU ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL AY ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BAHAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BAŞARI PARKI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BAŞKA DÜNYA ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BEYAZ İNCİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA BAŞAK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA BEST ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA ERCE ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA HİLAL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA KÜLTÜR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL BURSA YEDİ RENKLİ ÇINAR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAKIR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAKMAK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇAMLICA ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇİLEK VADİSİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÇOCUK DİYARI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL DAMLA SAKIZI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL DEMET ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL DENİZ KABUĞU ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL DİLEK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL DİL-FER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL EGEBERK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ELELE ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ELİFANNE ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL EMİN AYIŞIĞI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL EMİNE ÖRNEK ATAEVLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ERDEMLİ NESİL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ERGUVAN ÇOCUK AKADEMİSİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL FARKLI DÜŞLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL FİNAL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL GÖRÜKLE ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL HARİKALAR DİYARI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL İLK RENK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL İLK YILDIZLAR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL İPEKYOLU ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL İPEKYOLU ERTUĞRUL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL KELEBEK ETKİSİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL KONAK YİĞİT ALP ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL KÜLTÜR İLKAY ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MASAL DENİZİ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MAVİ ÜÇGEN ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MAVİ YEŞİL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MİNİK KELEBEKLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MOR ÇİÇEK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL MUTLU DÜNYAM ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NADİDE ÇOCUKLAR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER BİLFEN ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER ÇİÇEKLERİ ERTUĞRUL ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER ŞEKERLİK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER YAŞAM PAYLAŞIM ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL NİLÜFER YÖNDER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ODYOMED ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ÖNSÖZ ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL PAPATYA ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL SAYGINKENT ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL SEVGİ BAHÇEM ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL SİHİRLİ PARMAKLAR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL SU DAMLASI ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ŞEFKAT FARUK ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ŞEKER PEMBE ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ŞEYDA ÖĞRETMEN ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL TUNÇSİPER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL USTA ELLER ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL YENİ DÜNYALAR ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL YİĞİTALP ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ZEYNEP ANAOKULU Bursa Nülifer ÖZEL ZEYNEP CAN ANAOKULU Bursa Nülifer

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Bursa Nülifer Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.