Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İstanbul Arnavutköy Özel Anaokulları 15 İstanbul Ataşehir Özel Anaokulları 134 İstanbul Avcılar Özel Anaokulları 63 İstanbul Bağcılar Özel Anaokulları 86 İstanbul Bahçelievler Özel Anaokulları 77 İstanbul Bakırköy Özel Anaokulları 93 İstanbul Başakşehir Özel Anaokulları 151 İstanbul Bayrampaşa Özel Anaokulları 31 İstanbul Beşiktaş Özel Anaokulları 52 İstanbul Beykoz Özel Anaokulları 63 İstanbul Beylikdüzü Özel Anaokulları 113 İstanbul Beyoğlu Özel Anaokulları 9 İstanbul Büyükçekmece Özel Anaokulları 122 İstanbul Çatalca Özel Anaokulları 7 İstanbul Çekmeköy Özel Anaokulları 71 İstanbul Esenler Özel Anaokulları 10 İstanbul Esenyurt Özel Anaokulları 63 İstanbul Eyüp Özel Anaokulları 102 İstanbul Fatih Özel Anaokulları 31 İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Anaokulları 51 İstanbul Güngören Özel Anaokulları 22 İstanbul Kadıköy Özel Anaokulları 229 İstanbul Kağıthane Özel Anaokulları 21 İstanbul Kartal Özel Anaokulları 140 İstanbul Küçükçekmece Özel Anaokulları 50 İstanbul Maltepe Özel Anaokulları 68 İstanbul Pendik Özel Anaokulları 138 İstanbul Sancaktepe Özel Anaokulları 35 İstanbul Sarıyer Özel Anaokulları 88 İstanbul Silivri Özel Anaokulları 21 İstanbul Sultanbeyli Özel Anaokulları 18 İstanbul Sultangazi Özel Anaokulları 28 İstanbul Şile Özel Anaokulları 3 İstanbul Şişli Özel Anaokulları 52 İstanbul Tuzla Özel Anaokulları 55 İstanbul Ümraniye Özel Anaokulları 177 İstanbul Üsküdar Özel Anaokulları 105 İstanbul Zeytinburnu Özel Anaokulları 17

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.