Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE a İstanbul Avcılar a İstanbul Avcılar FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Afacan Akademi Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL AFACAN ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL AKCAN ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL AVCILAR BADEM ŞEKERİ ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Avcılar Badem Şekeri Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL AVCILAR BİLİM ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Avcılar Bilim Çocuk Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Avcılar Doğa Koleji Bilim Kampüsü Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Avcılar İhlas Koleji Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Avcılar İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler Şubesi İstanbul Avcılar ÖZEL AVCILAR NAZLIM ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL BABAHAN ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Babahan Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL ÇOCUK DİYARI ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL DENİZCİLER ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Denizciler Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Denizköşkler Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL DENİZKÖŞKLER ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL EMİNELLER ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Emineller Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL ENGİNCAN ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Fmv Işık Okulları Ispartakule Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Gelecek Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL GELECEK ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL HANEDAN ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Haseki Koleji Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL İHLAS ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL İHLAS ANAOKULU BİZİMEVLER ŞUBESİ İstanbul Avcılar Özel Kınalı Kuzu Kreş ve Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Mektebim Okulları Avcılar Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL MELEĞİM ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Meleğim Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Mervem Melek Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL MERVEM MELEK ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL MİNİ MİNİ ELLER ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL MİNİK KUŞ ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Minik Kuş Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Minikler Sarayı Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL MİNİKLER SARAYI ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Miniköy Kreş ve Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Mucize Adımlar Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL MUCİZE ADIMLAR ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL MUTLU KELEBEKLER ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Mutlu Kelebekler Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL PARLAYAN YILDIZ ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL PARSELLER İLKADIM ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL RENGARENK ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL SARE ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Sevgi Bağı Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL SEVGİ BAĞI ÇOCUKLARI ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL ŞİRİN KALPLER ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL VİLDAN ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Vildan Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Yasemin Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL YASEMİN ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL YILDIRIMLAR ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Yıldırımlar Anaokulu İstanbul Avcılar Özel Yıldızlar Çocuk Anaokulu İstanbul Avcılar ÖZEL YILDIZLAR ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Avcılar ÖZEL YURDAGÜL ANAOKULU İstanbul Avcılar Özel Yurdagül Anaokulu İstanbul Avcılar

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Avcılar Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.