Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İSTEK ÖZEL ATANUR OĞUZ ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Ata Koleji Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL BAHÇEŞEHİR ETİLER ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Bahçeşehir Koleji Etiler Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL BEŞİKTAŞ ERKEN YAŞTA EĞİTİM ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Beşiktaş Geo Koleji Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL BİLGİ KOZASI ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Biltes Koleji Anaokulu Etiler Kampüsü İstanbul Beşiktaş ÖZEL BİLTES NİSPETİYE ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL CAN ADA LEVENT ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Canada Okulları Anaokulu Levent İstanbul Beşiktaş ÖZEL DEFNEM ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Erken Yaşta Eğitim Anaokulu - Etiler İstanbul Beşiktaş Özel Etiler AKD Kids Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL ETİLER AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL ETİLER BİLFEN ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Etiler Bilfen Koleji Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL ETİLER BİLTES ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL ETİLER KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Free Steps Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL GÜNAY ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL GÜNEŞLİ BAHÇE ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Havuç Anaokulu İstanbul Beşiktaş Özel Her Çocuk Bir Evren Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL İSTANBUL ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel İstek Okulları Atanur Oğuz Anaokulu İstanbul Beşiktaş Özel İstek Okulları Atanur Oğuz Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL LEVENT AÇI ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Levent Açı Okulları Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL MEF ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Mef Okulları Ulus Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL MERHABA DÜNYA ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Merhaba Dünya Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL MİNİ ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Mini Çocuk Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL MUTLU PANDA ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL ÖZGÜR ADIMLAR ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL PEMBE MAVİŞ ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ÖZEL PERA ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Pera Çocuk Anaokulu İstanbul Beşiktaş Özel Play To Learn Anaokulu İstanbul Beşiktaş Özel Sihirli Saatler Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL SİHİRLİ SAATLER ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Şişli Terakki Anaokulu İstanbul Beşiktaş Özel Tabiat Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL TABİAT ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Türkan Saylan Anaokulu İstanbul Beşiktaş ÖZEL YENİ NESİL 2000 ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Özel Yeni Nesil 2000 Okulları Anaokulu İstanbul Beşiktaş T.V. ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ ANAOKULU İstanbul Beşiktaş ULUS ÖZEL MUSEVİ 1. KARMA ANAOKULU İstanbul Beşiktaş Ulus Özel Musevi 1. Karma Anaokulu İstanbul Beşiktaş

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Beşiktaş Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.