Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL ACARKENT DOĞA ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Acarkent Doğa Koleji Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL ACARKENT KİLİTTAŞI ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Acarkent Kilittaşı Keystone İnternational School Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Akademi Çocuk Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL AKILLI KARINCALAR ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL ASUDE İNCİLER ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Asude İnciler Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Beyhan Gülücük Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL BEYHAN GÜLÜCÜK ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL BEYKOZ İLK ADIM ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Beykoz İlk Adım Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Beykoz Konakları Vakfı Güler Keçeli Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL BEYKOZ YILDIZLARIM ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL BİLFEN ACARKENT ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Bilfen Koleji Acarkent Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL BİLGİN ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL BİLGİN ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Bilgin Çocuk Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Çalışkan Çocuk Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL ÇALIŞKAN ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL ÇENGELCİ ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Çengelci Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL ÇUBUKLU İLK ADIM ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Dodo Kids Kanlıca Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL EFEM ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL GÖKSU BİLGİN ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL GÜLCE ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Gülce Çocuk Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL KANLICA ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL KAVACIK BİGİ YOLU ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL KAVACIK FİNAL ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Kavacık Final Okulları Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Kozalak Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL KOZALAK ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL LALE BAHÇESİ ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Lale Bahçesi Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Neşeli Mucitler Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Otağtepe Gülbahçe Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL OTAĞTEPE GÜLBAHÇE ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL ÖZEN PARK ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Özen Park Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL ÖZSOY ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Özsoy Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL PAŞABAHÇE ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Paşabahçe Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL SEVİNÇLİ ÇOCUKLAR ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Sevinçli Çocuklar Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Ted İstanbul Koleji Vakfı Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL VERA ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Vera Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL YARATICI ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Yaratıcı Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Yeşil İnci Çocuk Akademisi Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZEL YEŞİL İNCİ ÇOCUK AKADEMİSİ ANAOKULU İstanbul Beykoz ÖZEL YETENEK ANAOKULU İstanbul Beykoz Özel Yetenek Anaokulu İstanbul Beykoz Özel Yetenek Anaokulu İnternational Preschool Kanlıca İstanbul Beykoz ÖZEL YETENEK ANAOKULU KANLICA ŞUBESİ İstanbul Beykoz Özel Yıldızlarım Anaokulu İstanbul Beykoz ÖZELNEŞELİ MUCİTLER ANAOKULU İstanbul Beykoz TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU İstanbul Beykoz

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Beykoz Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.