Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Özel Adil Sihirli Eller Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL ADİL SİHİRLİ ELLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL ATABEK ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Atabek Koleji Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Avrupa Elit Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL AVRUPA ELİT ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL BAHÇEŞEHİR AVRUPA KONUTLARI ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Bahçeşehir Koleji Tem Avrupa Konutları Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Beşyüzevler Kardelenler Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL BEŞYÜZEVLER KARDELENLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Biltan Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Bil-Tan Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL BİL-TAN ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL BİZİM AYDEDE ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Bizim Aydede Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL CANKU ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Canku Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Çamdibi Yıldızlarla Elele Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Evliya Çelebi Beyaz Zambak Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL EVLİYA ÇELEBİ BEYAZ ZAMBAK ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL FEVZİ ÇAKMAK ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Fevzi Çakmak Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Gaziosmanpaşa Doğa Koleji Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL GAZİOSMANPAŞA GÜNEŞİM ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel GOP Helen Doron Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Güneşim Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL HAYAT DOLU FİLİZLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL İREMNUR ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel İremnur Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL İSTANBUL ÇAĞDAŞ GELİŞİM ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL KARDELENLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Kardelenler Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Kardelenler Koleji Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Kardelenler Koleji Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Karlıtepe Renklerin Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL KARLITEPE RENKLERİN ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL MASAL PARK ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL MAVİGÜN ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Mavigün Koleji Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL MİNİK ELLER DRAMA EĞİTİMİ ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL MİNİK KELEBEKLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Minik Kelebekler Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Minnak Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL SAKLAMBAÇ ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Şafak Okulları Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL ŞİRİNGÜLLER ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Şiringüller Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Türkan Şenel Su Anaokulu İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL TÜRKAN ŞENEL SU ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa ÖZEL YONCAM ANAOKULU İstanbul Gaziosmanpaşa

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Gaziosmanpaşa Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.