Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL AY IŞIĞIM ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL AYDINLI FİDAN ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Ayışığım Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL BİLFEN TUZLA ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL BUĞRA ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL DENİZİN NEŞELİ ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Fen Anaokulu Evora İstanbul Tuzla Özel Fen Koleji Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Fidan Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL GÜLMENEKŞE ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL KARDELEN ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL KARTANEM ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Kelebek Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Kids Iq Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL NEŞELİ İLK ADIM ŞİFA MAHALLESİ ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL OKAN ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Okan Koleji Tuzla Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Okutan Koleji Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Papatya Çocuk Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL PAPATYA ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL POZİTİF İŞLER ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL RUYANA ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Ruyana Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL SEVGİ BALIM ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Şehir Koleji Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Şirin Afacanlar Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL ŞİRİN AFACANLAR ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TIRTIL ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA AK ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA ASRIN ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Tuzla Asrın Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA BİLFEN ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA ÇINAR ÇOCUK ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Tuzla Doğa Koleji Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Tuzla Fen Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA FEN ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA GÜLEN DÜNYA ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA KALE ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Tuzla Kale Happy Kids World Anaokulu İstanbul Tuzla Özel Tuzla Kelebek Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA LALE BAHÇESİ ANOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA MAVİ BONCUK ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Tuzla Mavi Boncuk Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA MİNİK KALPLER ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA SEDA ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA ŞEHİR ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA YENİ YORUM ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL TUZLA YEŞEREN UMUTLAR ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL YAĞMURCA ANAOKULU İstanbul Tuzla Özel Yeni Yorum Gepetto Anaokulu İstanbul Tuzla ÖZEL YILDIZIM ANAOKULU İstanbul Tuzla ÖZEL ZEYNEP ŞAHİKA ANAOKULU İstanbul Tuzla Tepeören Özel Terakki Anaokulu İstanbul Tuzla Tepeören Özel Terakki Anaokulu İstanbul Tuzla TERAKKİ VAKFI TEPEÖREN ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ ANAOKULU İstanbul Tuzla

ÖZEL ANAOKULLARI


Okul öncesi eğitim süresince çoçuklar ilköğretime hazırlanmanın yanında paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğremektedirler. Anaokulunun amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmalarını sağlamak ce çocuğun var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Bu dönem araştırmacılar tarafından çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak açıklamalar yapılmıştır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşulları içerisinde ve sağlıklı iletişim ortamı içerisinde yetişen çocuklar daha başarılı bir gelişim göstermektedir. Bir bireyin doğdığu günden itibaren eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşantısında önemli bir yer kaplayan bedensel, psikomotor, zihinsel ve dil gelişimlerini tamamlandığı, kişiliğini belirlediği ve çoçuğun sürekli olarak değiştiği bir süreçtir anaokul yılları. Bu sebeple çoçuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini tamamlaması büyük bir önem kazanmıştır. Anaokulu ile eğitim hayatına başlayan öğrencide paylaşma, saygı sevgi, iş bölümü, sosyal çevre oluşturma açısından kendini ilkokul öncesinde geliştirmiş ve uzun bir yolculuk eğitim yolculuğuna emin adımla başlamış olur. Bilindiği üzere 4 ile 6 yaş arası çocukta birçok gelişimsel değişmenin yaşandığı bir dönemdir. Normal gelişim gösteren bir çocuğun 6 yaşlarında birçok motor gelişimini tamamlamış olur. Çeşitli fiziksel becerileri kullanmaya başlamış olucaktır. Bu çağlarda okul öncesi eğitim alan çocukta başta psikomotor olmak üzere fiziksel ve zihinsel, dil gelişimlerinin daha ileri seviyede olduklarını söyleyebiliriz. Eğitim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulları eğitim gömleğinin il düğmesidir. Bunun doğru bir şekilde iliklenmesi gerekmektedir.  Ülkemizde anaokullarına baktığımızda devlet tarafından hizmet vermekte olan ücretsiz anaokulları ve bunun yanında belli bir ücrete tabi tutulan MEB destekli özel anaokulları yer almaktadır. Çocuğunu anaokuluna vermek isteyen ebeveynler ikisi arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Gelin devlet anaokulları ve özel anaokulları arasında nasıl farklar var inceleyelim.

Özel anaokulları devlet anaokullarına göre daha az sayıda öğrencinin yer aldığı sınıflarda eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Daha az sayıda öğrencinin yer alması demek öğretmenlerin ve yardımcıların öğrenci ile daha çok birebir ilgilenmesi anlamlarına gelmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir eğitimini sağlayan özel anaokulları ile öğrenci eğitimini en önemlisi de gelişimini daha rahat tamamlamaktadır. Bunun yanında özel anaokullarının bir diğer avantajı ise imkanlarının daha çok olmasıdır. Öğrenciye oyun alanı, ders çalışma alanı, park yüzme havuzu, resim atolyesi, yemekhane, uyku odası gibi geniş ve ayrı alanlarda zaman geçirmesini sağlar. Çeşitli aktivite sunan özel anaokullarında yer alan öğrencilerin farklı açılardan kendilerini geliştirdikleri görülmektedir. Devlet anaokullarında bu imkanların yanında daha azının yer aldıkların görmekteyiz. Özel anaokulları kendi mülkü içerisinde sadece 0-6 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı alanda eğitim öğretim verirken devlet anaokulları genellikle ilkokul ve ortaokul binaları içerisinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bu etapta özel anaokullarının büyük bir fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Karma öğrencilerin yer aldığı bir yerde eğitim öğretim görmektense aşağı yukarı kendi yaşlarında çocuklarla bir arada olması onun en büyük avantajıdır. Bunun nedeni ise öğrenci kendinden büyük yaşlarda olan öğrenciler ile iletişime geçmekte zorlanır. Hatta olumsuz etkenlerle karşılaşma imkanı daha yüksektir. Sadece kendi yaş gruplarının yer aldığı bir ortamda çocuk çok daha rahat iletişim kurabilmektedir ve olumsuz bir etkenle karşılaşma olasılığı daha düşüktür. Özel anaokulları eğitim olarak da devlet anaokullarından bir adım önde yer almaktadır. çocuğun psikomotor gelişiminin tamamlaması yanında ilkokul sürecine en iyi şeklide hazırlamaktadır. Günümüzde çoğu özel anaokulununda çocukta İngilizce eğitimine bile başladıklarını görmekteyiz. Bunun sebebi olarak da zihnin en açık olduğu dönemde çocuğun İngilizce öğrenmesinin daha kolay olmasıdır. Bu açılardan baktığımızda özel anaokullarının daha avantajlı oldukları gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Tuzla Bölgesindeki Özel Anaokulları ile ilgili aradığın her şey burada.