Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Özel İlkokullar 25 Adıyaman Özel İlkokullar 5 Afyon Özel İlkokullar 9 Ağrı Özel İlkokullar 2 Aksaray Özel İlkokullar 4 Amasya Özel İlkokullar 5 Ankara Özel İlkokullar 342 Antalya Özel İlkokullar 96 Ardahan Özel İlkokullar 1 Aydın Özel İlkokullar 22 Balıkesir Özel İlkokullar 17 Bartın Özel İlkokullar 2 Batman Özel İlkokullar 9 Bayburt Özel İlkokullar 1 Bilecik Özel İlkokullar 2 Bingöl Özel İlkokullar 1 Bitlis Özel İlkokullar 2 Bolu Özel İlkokullar 4 Burdur Özel İlkokullar 2 Bursa Özel İlkokullar 65 Çanakkale Özel İlkokullar 6 Çankırı Özel İlkokullar 2 Çorum Özel İlkokullar 6 Denizli Özel İlkokullar 22 Diyarbakır Özel İlkokullar 32 Düzce Özel İlkokullar 5 Edirne Özel İlkokullar 6 Elazığ Özel İlkokullar 6 Erzincan Özel İlkokullar 3 Erzurum Özel İlkokullar 5 Eskişehir Özel İlkokullar 12 Gaziantep Özel İlkokullar 19 Giresun Özel İlkokullar 2 Gümüşhane Özel İlkokullar 1 Hakkari Özel İlkokullar 1 Hatay Özel İlkokullar 21 Iğdır Özel İlkokullar 2 Isparta Özel İlkokullar 5 İstanbul Özel İlkokullar 867 İzmir Özel İlkokullar 175 Kahramanmaraş Özel İlkokullar 10 Karabük Özel İlkokullar 3 Karaman Özel İlkokullar 4 Kars Özel İlkokullar 2 Kastamonu Özel İlkokullar 4 Kayseri Özel İlkokullar 22 Kırıkkale Özel İlkokullar 9 Kırklareli Özel İlkokullar 3 Kırşehir Özel İlkokullar 3 Kilis Özel İlkokullar 1 Kocaeli Özel İlkokullar 35 Konya Özel İlkokullar 34 Kütahya Özel İlkokullar 12 Malatya Özel İlkokullar 13 Manisa Özel İlkokullar 19 Mardin Özel İlkokullar 4 Mersin Özel İlkokullar 37 Muğla Özel İlkokullar 27 Nevşehir Özel İlkokullar 3 Niğde Özel İlkokullar 2 Ordu Özel İlkokullar 8 Osmaniye Özel İlkokullar 9 Rize Özel İlkokullar 4 Sakarya Özel İlkokullar 18 Samsun Özel İlkokullar 25 Siirt Özel İlkokullar 2 Sivas Özel İlkokullar 7 Şanlıurfa Özel İlkokullar 15 Şırnak Özel İlkokullar 2 Tekirdağ Özel İlkokullar 15 Tokat Özel İlkokullar 8 Trabzon Özel İlkokullar 10 Tunceli Özel İlkokullar 1 Uşak Özel İlkokullar 2 Van Özel İlkokullar 7 Yalova Özel İlkokullar 6 Yozgat Özel İlkokullar 3 Zonguldak Özel İlkokullar 6

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.