Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İstanbul Adalar Özel İlkokullar 1 İstanbul Arnavutköy Özel İlkokullar 6 İstanbul Ataşehir Özel İlkokullar 43 İstanbul Avcılar Özel İlkokullar 17 İstanbul Bağcılar Özel İlkokullar 26 İstanbul Bahçelievler Özel İlkokullar 29 İstanbul Bakırköy Özel İlkokullar 30 İstanbul Başakşehir Özel İlkokullar 34 İstanbul Bayrampaşa Özel İlkokullar 1 İstanbul Beşiktaş Özel İlkokullar 28 İstanbul Beykoz Özel İlkokullar 7 İstanbul Beylikdüzü Özel İlkokullar 45 İstanbul Beyoğlu Özel İlkokullar 13 İstanbul Büyükçekmece Özel İlkokullar 36 İstanbul Çatalca Özel İlkokullar 6 İstanbul Çekmeköy Özel İlkokullar 35 İstanbul Esenler Özel İlkokullar 2 İstanbul Esenyurt Özel İlkokullar 26 İstanbul Eyüp Özel İlkokullar 20 İstanbul Fatih Özel İlkokullar 15 İstanbul Gaziosmanpaşa Özel İlkokullar 15 İstanbul Güngören Özel İlkokullar 5 İstanbul Kadıköy Özel İlkokullar 86 İstanbul Kağıthane Özel İlkokullar 8 İstanbul Kartal Özel İlkokullar 27 İstanbul Küçükçekmece Özel İlkokullar 36 İstanbul Maltepe Özel İlkokullar 13 İstanbul Pendik Özel İlkokullar 23 İstanbul Sancaktepe Özel İlkokullar 13 İstanbul Sarıyer Özel İlkokullar 32 İstanbul Silivri Özel İlkokullar 8 İstanbul Sultanbeyli Özel İlkokullar 9 İstanbul Sultangazi Özel İlkokullar 10 İstanbul Şile Özel İlkokullar 1 İstanbul Şişli Özel İlkokullar 24 İstanbul Tuzla Özel İlkokullar 22 İstanbul Ümraniye Özel İlkokullar 42 İstanbul Üsküdar Özel İlkokullar 68 İstanbul Zeytinburnu Özel İlkokullar 5

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bölgesindeki Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.