Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL AYDOĞDU İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Aydoğdu Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR BİLFEN İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR DOĞA İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR NESLİN DEĞİŞEN SESİ İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR OĞUZKAAN İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR VEGA İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR VİZYON İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Bahçeşehir Vizyon Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAHÇEŞEHİR YENİDOĞU İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Başakşehir 5. Etap Yenidoğu Okulları İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAŞAKŞEHİR ÇINAR İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAŞAKŞEHİR DOĞA İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Başakşehir Doğa Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL BAŞAKŞEHİR PETEK İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL BİZ BAHÇEŞEHİR İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL CİHANGİR İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Doğa Koleji Bahçeşehir 2 Kampüsü İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL ESENKENT FİNAL İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL İSTANBUL AKAD İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel İstanbul Akad Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL İSTANBUL BOĞAZKÖY İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL MANARA MİLLETLERARASI İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL MEF İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Mef Okulları Bahçeşehir İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL NEV İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Petek Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir ÖZEL SEVİNÇ BAHÇEŞEHİR İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL TİMUÇİN EĞİTİM KURUMLARI İLKOKULU İstanbul Başakşehir ÖZEL TOPKAPI İLKOKULU İstanbul Başakşehir Özel Vega Okulları Bahçeşehir İlkokulu İstanbul Başakşehir

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Başakşehir Bölgesindeki Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.