Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Özel Bahçeşehir Koleji Beylikdüzü İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Bahçeşehir Koleji Beylikdüzü İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYKENT DOĞA İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beykent Doğa Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYKENT MEKTEBİM İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYKENT OKYANUS İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beykent Okyanus Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ ADAKENT KOLEJİ İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ AK İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ AYDINLAR İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ BAHÇEŞEHİR İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ BEYKENT UĞUR İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ BİRİKİM İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beylikdüzü Çınar Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ FİNAL İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beylikdüzü Final Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ GÖKKUŞAĞI İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ GURUR İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ İSABET İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MEDENİYET İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MEKTEBİM İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beylikdüzü Okyanus Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL BEYLİKDÜZÜ SULTAN FATİH İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Birikim Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL DEĞİŞİM ÇAĞI İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL DURAK İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü ÖZEL EĞİTİMDE RASYONEL AÇILIM BELİKDÜZÜ İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Fen Bilimleri Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Gurur Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL GÜLFİDAN İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Gülfidan Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel İsabet Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL MARMARA EVLERİ İHLAS İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Marmara Evleri İhlas Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Medeniyet Okulları İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL MEGA HAFIZA İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Mega Hafıza Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Mektebim Koleji Beykent İlkokulu İstanbul Beylikdüzü Özel Mektebim Okulları Beylikdüzü İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL MERCAN ÇAĞRI İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Mercan Çağrı Koleji İlkokulu İstanbul Beylikdüzü ÖZEL SEVİNÇ GÜRPINAR İLKOKULU İstanbul Beylikdüzü Özel Sevinç Koleji Beylikdüzü İlkokulu İstanbul Beylikdüzü

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Beylikdüzü Bölgesindeki Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.