Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ALMAN LİSELİLER KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI ÖZEL İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece BÜYÜKÇEKMECE CİHANGİR ÖZEL İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece MEV KOLEJİ ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Mev Koleji Özel Büyükçekmece İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Mimar Sinan Özel İlkokulu İstanbul Büyükçekmece MİMAR SİNAN ÖZEL İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Akyaka İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Özel Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BATI-KENT İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Beykent Efendi Eğitim Kurumları İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BEYKENT EFENDİ İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE AKADEMİ İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Akademi İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Beykent İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE BEYKENT İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Çınar Koleji İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE DOĞA İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Doğa Koleji İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Kültür 2000 İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR 2000 İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Büyükçekmece Mimaroba Final Okulları İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE TEMA İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Cihangir Okulları Büyükçekmece İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL ÇEKMECE DOĞA İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece ÖZEL DİLA İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece ÖZEL DOĞA GÜZELCE İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Doğa Koleji Güzelce İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL GÖKCAN İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Gökcan Koleji İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Özel Hadımköy Doğa Koleji İlkokulu İstanbul Büyükçekmece ÖZEL MİLLETLERARASI OKUL(INTERNATIONAL COMMUNITY SCHOOL) İstanbul Büyükçekmece ÖZEL MİMAR SİNAN FİNAL İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece ÖZEL MİMAROBA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece ÖZEL MİMARSİNAN OKYANUS İLKOKULU İstanbul Büyükçekmece Özel Okyanus Koleji Mimaroba İlkokulu İstanbul Büyükçekmece Özel Tema Eğitim Kurumları İlkokulu İstanbul Büyükçekmece

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Büyükçekmece Bölgesindeki Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.