Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Dokuz Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlkokulu İzmir Konak İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel İzmir İlkokulu İzmir Konak İytev Özel Yücel Tonguç İlkokulu İzmir Konak İzmir Büyük Çiğli Özel Türk İlkokulu İzmir Konak Karşıyaka Özel Takev İlkokulu İzmir Konak Maltepe Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Bergama Bakırçay İlkokulu İzmir Konak Özel Bergama Doğa Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Birgivi İlkokulu İzmir Konak Özel Bornova Bilfen Koleji ilkokulu İzmir Konak Özel Bornova Bilim Doğa Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Bornova Fen Bilimleri Eğitim Kurumları İlkokulu İzmir Konak Özel Bornova İlkokulu İzmir Konak Özel Buca Nokta İlkokulu İzmir Konak Özel Çakabey İlkokulu İzmir Konak Özel Çamlaraltı İlkokulu İzmir Konak ÖZEL ÇAMLARALTI İLKOKULU İzmir Konak Özel Dünya Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Ege İlkokulu İzmir Konak Özel Fatoş Nurcan Abla İlkokulu İzmir Konak Özel Form Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Gaziemir Çağdaş Eğitim İlkokulu İzmir Konak Özel Gelişim İlkokulu İzmir Konak Özel Işıkkent İlkokulu İzmir Konak ÖZEL İTALYAN ANA VE İLKOKULU İzmir Konak Özel İtalyan İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir Akder İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir Hatay İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir Martı İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir Mavişehir Doğa Koleji İlkokulu İzmir Konak ÖZEL İZMİR S.E.V İLKOKULU İzmir Konak Özel İzmir Sev İlkokulu İzmir Konak Özel İzmir Yönder Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Kemalpaşa Kocatürk İlkokulu İzmir Konak Özel Kent Koleji Gaziemir İlkokulu İzmir Konak Özel Kent Koleji Güzelbahçe İlkokulu İzmir Konak Özel Konak Boğaziçi Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Menemen Ekin İlkokulu İzmir Konak Özel Nesan İlkokulu İzmir Konak Özel Nokta İlkokulu İzmir Konak Özel Olgun İlkokulu İzmir Konak Özel Oluşum İlkokulu İzmir Konak Özel Öbek Bayraklı Boğaziçi İlkokulu İzmir Konak Özel Piri Reis İlkokulu İzmir Konak Özel Rota İlkokulu İzmir Konak Özel Türk İlkokulu İzmir Konak ÖZEL TÜRK İLKOKULU İzmir Konak Özel Yamanlar Hüseyin Göktanır İlkokulu İzmir Konak Özel Yedigün Koleji İlkokulu İzmir Konak Özel Yunus İlkokulu İzmir Konak Takev Özel İlkokulu İzmir Konak Tire Özel Bilgi İlkokulu İzmir Konak

ÖZEL İLKOKULLAR


İLKOKUL NEDİR ?

Günümüzde zorunlu öğrenim çağındaki kız ve erkek çoçuklarının temel eğitimini ve öğretimini sağlamak için açılan öğrenim süresi dört yıl olan eğitim hayatının birinci kademesi olarak belirlenen eğitim öğretim yuvasıdır. Eğitim alanında yapılan değişiklikler ilkokul dönemi dört yıl olarak belirlenmiştir ve uzun yıllardan itibaren kız ve erkek çocuklar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu dört yıl içerisinde öğrenciler eğitim hayatının temelleri atılmaktadır.  Bu dönem içerisinde çocuklarımız okumayı yazmayı öğrenir. Okuma çalışmaları yapar. Diğer eğitim dönemlerine göre daha hafif olan ilkokul dönemlerinde katı bir öğretmen öğrenci ilişkisi yerine çocuklarımız daha çok öğretmenlerini ailesi görmektedir. Daha yumuşak ilişkiler çerçevesinde ilerlemektedir. İlkokul süreci öğrenci derslerle tanışma sürecide diyebiliriz. Matematik dersinde öğrenci diğer senelerin yoğunluğunun yanında toplama, çıkarma, çarpma gibi temel işlemleri öğrenmektedir. Fen ve teknoloji ve sosyal bilimler gibi derslerde ise temel bilgileri öğrenerek daha çok derslerin eğlenceli yanlarını görmektedir. Böylelikle öğrencilerin dersi ve okulu sevmesi sağlanır. Yedi yaşında başlayan okul sürecinde öğrenci ilk etapta okuldan korkmaktadır. Bu sebeple öğretmenlerin tutumları ve derslerin içerikleri daha hafif olmaktadır. İlkokul çağındaki çocukların daha çok oyun düşüncesinde olduğu için daha çok ders ve okula odaklandırılmaları çalışır. Günümüzde ilkokul seçenekleri hem özel ilkokulları ve devlet ilkokulları var diyebiliriz.

ÖZEL İLOKUL AVATAJLARI

Eğitim hayatının ilk kademesi olan ilkokullar özel kuruluşlar tarafından da eğitim verilmektedir. Özel ilkokullarının devlet ilokullarına göre avantajları nelerdir kısaca inceleyelim. Genellikle özel ilkokulları bir kolejin bünyesinde ortaokulu ile beraber eğitim vermektedir. Özel ilkokulları veya diğer bir adıyla kolejlerin geneline baktığımızda öğrenci sayılarının daha az olduğunu görmekteyiz. Az sayıda öğrencinin yer alması ile  beraber öğretmen her öğrenci ile birebir ilgilenme şansını yakalamaktadır. Böylelikle özel ilkokullarda dersler daha verimli geçmektedir. Bunun yanında özel ilkokullarda ders dışında aktiviteler ve alanlar ile beraber öğrencinin okula olan ilgisini artırmaya çalışılır. Bunlar; spor alanları, müzik odaları, resim atölyeleri, voleybol ve basketbol sahaları gibi imkanlar sunmaktadır. Aslı kolej olan özel ilkokulları tercih edilmeleri adına bu imkanlarının gayet normal olduğunu söylebiliriz.Özel ilkokullarında yer alan bu alanlar ile beraber çocuğun okula olan ilgileri daha çok artmaktadır. Bilindiği üzere yedi yaşında okula başlayan çocuklarımız belli bir dönem okula gitmemek adına ailelerine yalvarmaktadır. Fakat kolej giden öğrencilerin eğitim ve sunulan imkanlarla beraber çocukların okula gitmek adına can attıklarını görmekteyiz. Eğitim alanında özel ilkokullarına baktığımızda öğrencinin kısa süre içerisinde okuma ve yazma eğitimlerini tamamladıklarını görmekteyiz. Devlet okullarında bu süre kısadır. Fakat bir öğrenci çok erken öğrenirken bir öğrencinin diğerine göre uzun zaman sonra öğrendiğini görmekteyiz. Özel ilkokullarında bir sınıfta yer alan öğrencinin aşağı yukarı aynı zamanda öğrendiğini görmekteyiz. Bu da kolejde yer alan her öğrenci ile aynı şekilde ilgilenildiğini göstermektedir. Özel ilkokullarının bir diğer avantajı ise erken dönemde öğrenciye yabancı dil eğitimi verdiğini görmekteyiz. O yaşlarda ki çocukların zihinleri bilgiye daha açık olduğu için özel ilkokullar bunu fırsat bilerek onlara yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrenciler ve aileler için büyük bir avantaj olan özel ilkokullarda veya geniş çapta söyleyecek olursak kolejler ülkemizde artık her bölgede yer almaktadır.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İzmir Konak Bölgesindeki Özel İlkokullar ile ilgili aradığın her şey burada.