Özel Okullar


Ortadoğulular Sincan Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Sincan
3   383  
Ortadoğulular Bağlarbaşı Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Keçiören
5   353  
Ortadoğulular Kızılay VIP Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Çankaya
0   449  
Ortadoğulular Mamak Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Mamak
0   494  
Ortadoğulular Sanatoryum Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Keçiören
0   430  
Ortadoğulular Batıkent Kurs Merkezi
Özel Öğretim Kursu
Ankara
Yenimahalle
0   505  

OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Özel Öğretim Kursları 130 Adıyaman Özel Öğretim Kursları 15 Afyon Özel Öğretim Kursları 8 Ağrı Özel Öğretim Kursları 2 Aksaray Özel Öğretim Kursları 8 Amasya Özel Öğretim Kursları 7 Ankara Özel Öğretim Kursları 148 Antalya Özel Öğretim Kursları 92 Ardahan Özel Öğretim Kursları 1 Artvin Özel Öğretim Kursları 3 Aydın Özel Öğretim Kursları 43 Balıkesir Özel Öğretim Kursları 32 Bartın Özel Öğretim Kursları 6 Batman Özel Öğretim Kursları 15 Bayburt Özel Öğretim Kursları 2 Bilecik Özel Öğretim Kursları 4 Bingöl Özel Öğretim Kursları 5 Bitlis Özel Öğretim Kursları 6 Bolu Özel Öğretim Kursları 14 Burdur Özel Öğretim Kursları 9 Bursa Özel Öğretim Kursları 90 Çanakkale Özel Öğretim Kursları 22 Çankırı Özel Öğretim Kursları 3 Çorum Özel Öğretim Kursları 14 Denizli Özel Öğretim Kursları 45 Diyarbakır Özel Öğretim Kursları 57 Düzce Özel Öğretim Kursları 5 Edirne Özel Öğretim Kursları 12 Elazığ Özel Öğretim Kursları 24 Erzincan Özel Öğretim Kursları 2 Erzurum Özel Öğretim Kursları 8 Eskişehir Özel Öğretim Kursları 28 Gaziantep Özel Öğretim Kursları 89 Giresun Özel Öğretim Kursları 5 Gümüşhane Özel Öğretim Kursları 1 Hakkari Özel Öğretim Kursları 4 Hatay Özel Öğretim Kursları 39 Iğdır Özel Öğretim Kursları 2 Isparta Özel Öğretim Kursları 22 İstanbul Özel Öğretim Kursları 276 İzmir Özel Öğretim Kursları 111 Kahramanmaraş Özel Öğretim Kursları 31 Karabük Özel Öğretim Kursları 2 Karaman Özel Öğretim Kursları 7 Kars Özel Öğretim Kursları 4 Kastamonu Özel Öğretim Kursları 2 Kayseri Özel Öğretim Kursları 35 Kırıkkale Özel Öğretim Kursları 8 Kırklareli Özel Öğretim Kursları 16 Kırşehir Özel Öğretim Kursları 7 Kilis Özel Öğretim Kursları 3 Kocaeli Özel Öğretim Kursları 43 Konya Özel Öğretim Kursları 76 Kütahya Özel Öğretim Kursları 5 Malatya Özel Öğretim Kursları 25 Manisa Özel Öğretim Kursları 22 Mardin Özel Öğretim Kursları 26 Mersin Özel Öğretim Kursları 95 Muğla Özel Öğretim Kursları 18 Muş Özel Öğretim Kursları 10 Nevşehir Özel Öğretim Kursları 1 Niğde Özel Öğretim Kursları 11 Ordu Özel Öğretim Kursları 21 Osmaniye Özel Öğretim Kursları 12 Rize Özel Öğretim Kursları 6 Sakarya Özel Öğretim Kursları 17 Samsun Özel Öğretim Kursları 39 Siirt Özel Öğretim Kursları 4 Sinop Özel Öğretim Kursları 1 Sivas Özel Öğretim Kursları 13 Şanlıurfa Özel Öğretim Kursları 67 Şırnak Özel Öğretim Kursları 13 Tekirdağ Özel Öğretim Kursları 31 Tokat Özel Öğretim Kursları 10 Trabzon Özel Öğretim Kursları 21 Tunceli Özel Öğretim Kursları 4 Uşak Özel Öğretim Kursları 10 Van Özel Öğretim Kursları 17 Yalova Özel Öğretim Kursları 6 Yozgat Özel Öğretim Kursları 3 Zonguldak Özel Öğretim Kursları 21

ÖZEL ÖĞRETİM KURSU NEDİR?


Okula en büyük yardımcı sınavlara hazırlıkta sınava hazırlık konusunda öğrencinin en büyük destektiçi olan dershaneler 2014 yılında alınan kararla kapatıldı. Okula büyük destek niteliğinde olan dershanelerin kapatılması ile beraber birçok veli ve öğrenci telaşa girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tekrar yapılan açıklama ile beraber dershanelerin yerine özel öğretim kursu başlığı altında dershane mantığı ile yeni kursların açılacağı duyruldu. Bu duyuru karşısında sınav hazırlığı içerisinde olan öğrencilerin akıllarında soru işaretleri oluştu. Peki neydi bu özel öğretim kursları? Dershanelerin yerini tutabilecek mi ? Gelin bu sorulara yanıt arayalım. Yayınlanan yasa ile beraber öncelikle dershane kelimesinin kullanılmaması yerine özel öğretim kursu adının kullanılması belirlendi. Devamın uygulamada olacak olan özel öğretim kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek olan kurallar çerveçesinde eğitim öğretim hizmeti vermesi gerektiği bildirisi yapıldı. Dershaneler kadar bağımsız olmasının önüne geçmek adına yapılan bu çalışmada özel öğretim kurslarının belirlenen kurallar dışına çıktığı dahilde kapatılacağı duyrusu yapıldı. Kişilerin, bakanlık tarafından belirlenmiş bilim gruplarına uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanları değerlendirdiği çeşitli kursla kapsamındadaki lise öğrencileri ve mezun gruplara yönelik Türkçe, edebiyat, matematik, fen grubu, tarih, coğrafya ve felsefe grubunda eğitim verebilen kurum olmaları özel öğretim kurumlarının temel şartı haline getirildi.

Özel öğretim kurslarında her bir program için haftada en az üç en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceği duyruldu. Özel öğretim kurslarında yıllık çalışma takvimi olarak ise ; en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceklerdir. En az sekiz en fazla otuz altı hafta olmak üzere lise ve dengi okul öğrencileri hafta içi günleri okul saatleri dışında ve cumartesi günleri olarak planmıştır. Çeşitli kurslar kapsamında açılan özel öğretim kurslarına devam eden lise, dengi okul öğrencileri ve mezun gruplar ile eğitim aldıkları bilim derslikleri ayrı katlarda oluşturulmaktadır. Özel öğretim kurslarında kurslarında sınıf sayısına geldiğimizde ise on altı öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Özel öğretim kurslarında öğrenci grupları; öğretim programlarında belirtilen öğrenim seviyesine göre oluşturmaktadır. Sıraladığımız etkenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.  Bu kurallar doğrultusunda dershane kurucuları tarafından açılabilmektedir. Özel öğretim kursunun dershaneye göre avantajlarına geldiğimizde ilk olarak sürekli denetleme içerisinde olmasıdır. Sınıfta öğrenci sayısının az olması ile beraber öğrencinin daha rahat derslere odaklanılması temel amaçlardan biridir. Bunun yanında sadece temel derslerin  yer alması ile beraber öğrencinin okulun yanında sınavda kullanılabilecekleri derslerin yer almasıdır. Böylelik öğrenci akademik başarısına katkı sağlayacak derslerin yer aldığı bir eğitim öğretim kurumu oluşturulmuştur. Özel öğretim kurslarının belli aralıklar ve süre içerisinde ders vermesi ile öğrencinin derslerden bunalmasının önüne geçilmek istenmiştir. Yaklaşık üç yıldır uygulamada olan özel öğretim kursları ile istenilen başarı oranı aşağı yukarı alınmıştır. Yıllar boyu devam etmesi gelecek yıllarada üniversiteye giriş ve liseye giriş sınavlarında ülkemizde elde eden başarıya bağlıdır.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Özel Öğretim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.