Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ANTALYA ÖZEL ROTA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA AÇI ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA AMAÇ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA APSİS ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA BİLİMSEL ANALİZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA BİREY ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA BUMERANG ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA ÇÖZÜM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA İYİ DERSLER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA KAMPÜS ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA LİMİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA MATEMATİK EVİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA MAVİ BEYAZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA MERKEZ DOĞRU CEVAP ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA MURATPAŞA ROTA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ANTALYA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ARTI BOYUT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL BEKİR AÇIKGÖZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL BOYUT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL CÜNEYT SÖNMEZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ÇİĞDEM GÜCÜÖZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ÇİZGİ ÜSTÜ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL DEDEMAN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ETİKET ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL FERHAT YILDIZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL FORMAT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL GÖKÇE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL GRUP ELİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL HAYAT BİLİMİ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL İLKEM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL KALEKAPISI VATAN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL KARACAN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL KAVRAM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL KUANTUM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL LARA HEDEF ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL LARA İLKEM ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL LARA LİMİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MAHMUT AKKAYA ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MEHMET TABAK ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA BİLİMSEL ANALİZ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA BİREY ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA BUMERANG ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA GÜNEŞ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA RENK ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL MURATPAŞA SINAV ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL NURAY ÖZER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ÖYKÜM ALP ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL POZİTİF BİLİMLER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa ÖZEL ŞEFİK CÜCE ÖZEL ÖĞRETİM KURSU Antalya Muratpaşa

ÖZEL ÖĞRETİM KURSU NEDİR?


Okula en büyük yardımcı sınavlara hazırlıkta sınava hazırlık konusunda öğrencinin en büyük destektiçi olan dershaneler 2014 yılında alınan kararla kapatıldı. Okula büyük destek niteliğinde olan dershanelerin kapatılması ile beraber birçok veli ve öğrenci telaşa girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tekrar yapılan açıklama ile beraber dershanelerin yerine özel öğretim kursu başlığı altında dershane mantığı ile yeni kursların açılacağı duyruldu. Bu duyuru karşısında sınav hazırlığı içerisinde olan öğrencilerin akıllarında soru işaretleri oluştu. Peki neydi bu özel öğretim kursları? Dershanelerin yerini tutabilecek mi ? Gelin bu sorulara yanıt arayalım. Yayınlanan yasa ile beraber öncelikle dershane kelimesinin kullanılmaması yerine özel öğretim kursu adının kullanılması belirlendi. Devamın uygulamada olacak olan özel öğretim kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek olan kurallar çerveçesinde eğitim öğretim hizmeti vermesi gerektiği bildirisi yapıldı. Dershaneler kadar bağımsız olmasının önüne geçmek adına yapılan bu çalışmada özel öğretim kurslarının belirlenen kurallar dışına çıktığı dahilde kapatılacağı duyrusu yapıldı. Kişilerin, bakanlık tarafından belirlenmiş bilim gruplarına uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanları değerlendirdiği çeşitli kursla kapsamındadaki lise öğrencileri ve mezun gruplara yönelik Türkçe, edebiyat, matematik, fen grubu, tarih, coğrafya ve felsefe grubunda eğitim verebilen kurum olmaları özel öğretim kurumlarının temel şartı haline getirildi.

Özel öğretim kurslarında her bir program için haftada en az üç en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceği duyruldu. Özel öğretim kurslarında yıllık çalışma takvimi olarak ise ; en fazla sekiz saate kadar ders verilebileceklerdir. En az sekiz en fazla otuz altı hafta olmak üzere lise ve dengi okul öğrencileri hafta içi günleri okul saatleri dışında ve cumartesi günleri olarak planmıştır. Çeşitli kurslar kapsamında açılan özel öğretim kurslarına devam eden lise, dengi okul öğrencileri ve mezun gruplar ile eğitim aldıkları bilim derslikleri ayrı katlarda oluşturulmaktadır. Özel öğretim kurslarında kurslarında sınıf sayısına geldiğimizde ise on altı öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Özel öğretim kurslarında öğrenci grupları; öğretim programlarında belirtilen öğrenim seviyesine göre oluşturmaktadır. Sıraladığımız etkenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.  Bu kurallar doğrultusunda dershane kurucuları tarafından açılabilmektedir. Özel öğretim kursunun dershaneye göre avantajlarına geldiğimizde ilk olarak sürekli denetleme içerisinde olmasıdır. Sınıfta öğrenci sayısının az olması ile beraber öğrencinin daha rahat derslere odaklanılması temel amaçlardan biridir. Bunun yanında sadece temel derslerin  yer alması ile beraber öğrencinin okulun yanında sınavda kullanılabilecekleri derslerin yer almasıdır. Böylelik öğrenci akademik başarısına katkı sağlayacak derslerin yer aldığı bir eğitim öğretim kurumu oluşturulmuştur. Özel öğretim kurslarının belli aralıklar ve süre içerisinde ders vermesi ile öğrencinin derslerden bunalmasının önüne geçilmek istenmiştir. Yaklaşık üç yıldır uygulamada olan özel öğretim kursları ile istenilen başarı oranı aşağı yukarı alınmıştır. Yıllar boyu devam etmesi gelecek yıllarada üniversiteye giriş ve liseye giriş sınavlarında ülkemizde elde eden başarıya bağlıdır.

 

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Antalya Muratpaşa Bölgesindeki Özel Öğretim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.