Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Adana Özel Ortaokullar 37 Adıyaman Özel Ortaokullar 6 Afyon Özel Ortaokullar 11 Ağrı Özel Ortaokullar 2 Aksaray Özel Ortaokullar 5 Amasya Özel Ortaokullar 9 Ankara Özel Ortaokullar 338 Antalya Özel Ortaokullar 130 Aydın Özel Ortaokullar 26 Balıkesir Özel Ortaokullar 18 Bartın Özel Ortaokullar 2 Batman Özel Ortaokullar 8 Bayburt Özel Ortaokullar 1 Bilecik Özel Ortaokullar 1 Bingöl Özel Ortaokullar 1 Bitlis Özel Ortaokullar 4 Bolu Özel Ortaokullar 6 Burdur Özel Ortaokullar 2 Bursa Özel Ortaokullar 82 Çanakkale Özel Ortaokullar 5 Çankırı Özel Ortaokullar 1 Çorum Özel Ortaokullar 6 Denizli Özel Ortaokullar 27 Diyarbakır Özel Ortaokullar 33 Düzce Özel Ortaokullar 7 Edirne Özel Ortaokullar 7 Elazığ Özel Ortaokullar 7 Erzincan Özel Ortaokullar 4 Erzurum Özel Ortaokullar 9 Eskişehir Özel Ortaokullar 13 Gaziantep Özel Ortaokullar 25 Giresun Özel Ortaokullar 2 Gümüşhane Özel Ortaokullar 1 Hakkari Özel Ortaokullar 2 Hatay Özel Ortaokullar 31 Iğdır Özel Ortaokullar 3 Isparta Özel Ortaokullar 7 İstanbul Özel Ortaokullar 914 İzmir Özel Ortaokullar 176 Kahramanmaraş Özel Ortaokullar 15 Karabük Özel Ortaokullar 4 Karaman Özel Ortaokullar 4 Kars Özel Ortaokullar 3 Kastamonu Özel Ortaokullar 4 Kayseri Özel Ortaokullar 23 Kırıkkale Özel Ortaokullar 9 Kırklareli Özel Ortaokullar 5 Kırşehir Özel Ortaokullar 3 Kilis Özel Ortaokullar 2 Kocaeli Özel Ortaokullar 44 Konya Özel Ortaokullar 42 Kütahya Özel Ortaokullar 11 Malatya Özel Ortaokullar 17 Manisa Özel Ortaokullar 25 Mardin Özel Ortaokullar 8 Mersin Özel Ortaokullar 52 Muğla Özel Ortaokullar 30 Muş Özel Ortaokullar 1 Nevşehir Özel Ortaokullar 3 Niğde Özel Ortaokullar 2 Ordu Özel Ortaokullar 9 Osmaniye Özel Ortaokullar 11 Rize Özel Ortaokullar 4 Sakarya Özel Ortaokullar 23 Samsun Özel Ortaokullar 32 Siirt Özel Ortaokullar 2 Sivas Özel Ortaokullar 8 Şanlıurfa Özel Ortaokullar 22 Şırnak Özel Ortaokullar 2 Tekirdağ Özel Ortaokullar 20 Tokat Özel Ortaokullar 9 Trabzon Özel Ortaokullar 14 Tunceli Özel Ortaokullar 1 Uşak Özel Ortaokullar 4 Van Özel Ortaokullar 8 Yalova Özel Ortaokullar 6 Yozgat Özel Ortaokullar 3 Zonguldak Özel Ortaokullar 6

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.