Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL ABC ORTAOKULU Ankara Etimesgut Özel Abc Ortaokulu Ankara Etimesgut ÖZEL AHİMESUT BAĞ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL AKILLI OKUL ERYAMAN ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ALFA GRUP ORTAOKULU Ankara Etimesgut Özel Alfa Grup Ortaokulu Ankara Etimesgut Özel Altın Eğitim Ortaokulu Ankara Etimesgut ÖZEL ALTIN EĞİTİM ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ANAŞEHİR ORTAOKULU Ankara Etimesgut Özel Anaşehir Ortaokulu Ankara Etimesgut Özel Ankara Eryaman Bilim Doğa Koleji Ortaokulu Ankara Etimesgut ÖZEL ANKARA KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ANKARA TAÇ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ANKARA ZAFER ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ARİTMETİK KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut Özel Asfa Ankara Ferda Koleji Ortaokulu Ankara Etimesgut ÖZEL ASFA FERDA ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL BAĞ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL BAŞKENT YILDIZLAR ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL BİLGE ALP ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL DURU ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ELVANKENT FİNAL ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ELVANKENT SINAV ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN ARTIFEN ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN BİLİM DOĞA ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN KÜLTÜR ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN MEKTEBİM ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN OKYANUS ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ERYAMAN SEVGİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ETİMESGUT BATI KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ETİMESGUT GÖKALP ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ETİMESGUT MEKTEBİM ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ETİMESGUT MURAT YILDIRIM ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL ETİMESGUT ONADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL GÖKSU ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL MUTLU ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL SÜLEYMANİYE BAĞLICA ORTAOKULU Ankara Etimesgut Özel Süleymaniye Bağlıca Ortaokulu Ankara Etimesgut ÖZEL UMUT ORTAOKULU Ankara Etimesgut ÖZEL YAPRACIK ORTAOKULU Ankara Etimesgut

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Ankara Etimesgut Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.