Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE ÖZEL ACAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL AKTİF ORTAOKULU Ankara Yenimahalle Özel Ankara Eğitim Kurumları Ortaokulu Ankara Yenimahalle ÖZEL ANKARA FİNAL ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ANKARA MERCAN ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ANKARA PINAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ANLAM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ATAEL ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL AYYILDIZ ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATI KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATI KULVAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT BİRİKİM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT DOĞA ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT KAVRAM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT MEKTEBİM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT SINAV ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL BATIKENT UĞUR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle Özel Bilfen Koleji Çayyolu Ortaokulu Ankara Yenimahalle ÖZEL EGE ÜNİVERSİTESİ GÜÇLENDİRME VAKFI BATIKENT ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL FİGEN ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL GELİŞİM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL GÜLNİHAL ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL HATEM ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJLERİ ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL KARDELEN ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL KARİYER ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL LİDERLER ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL MELTEM AYHAN ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL METOD KOLEJİ ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL NAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ÖZATA ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL SELÇUKLU ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL SEVİYE BATIKENT ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL SEVİYE ÇAKIRLAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ŞENTEPE FİNAL ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL YENİ ÇİZGİ ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL YENİ UYGAR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle Özel Yenimahalle Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Ankara Yenimahalle ÖZEL YENİMAHALLE ONUR ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZEL ZEHRA ORTAOKULU Ankara Yenimahalle ÖZELBATIKENT KAYNAK ORTAOKULU Ankara Yenimahalle

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Ankara Yenimahalle Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.