Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İstanbul Arnavutköy Özel Ortaokullar 8 İstanbul Ataşehir Özel Ortaokullar 50 İstanbul Avcılar Özel Ortaokullar 22 İstanbul Bağcılar Özel Ortaokullar 28 İstanbul Bahçelievler Özel Ortaokullar 39 İstanbul Bakırköy Özel Ortaokullar 33 İstanbul Başakşehir Özel Ortaokullar 34 İstanbul Bayrampaşa Özel Ortaokullar 2 İstanbul Beşiktaş Özel Ortaokullar 22 İstanbul Beykoz Özel Ortaokullar 13 İstanbul Beylikdüzü Özel Ortaokullar 42 İstanbul Beyoğlu Özel Ortaokullar 7 İstanbul Büyükçekmece Özel Ortaokullar 30 İstanbul Çatalca Özel Ortaokullar 2 İstanbul Çekmeköy Özel Ortaokullar 35 İstanbul Esenler Özel Ortaokullar 5 İstanbul Esenyurt Özel Ortaokullar 29 İstanbul Eyüp Özel Ortaokullar 24 İstanbul Fatih Özel Ortaokullar 13 İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Ortaokullar 18 İstanbul Güngören Özel Ortaokullar 6 İstanbul Kadıköy Özel Ortaokullar 104 İstanbul Kağıthane Özel Ortaokullar 12 İstanbul Kartal Özel Ortaokullar 30 İstanbul Küçükçekmece Özel Ortaokullar 34 İstanbul Maltepe Özel Ortaokullar 19 İstanbul Pendik Özel Ortaokullar 30 İstanbul Sancaktepe Özel Ortaokullar 14 İstanbul Sarıyer Özel Ortaokullar 28 İstanbul Silivri Özel Ortaokullar 8 İstanbul Sultanbeyli Özel Ortaokullar 11 İstanbul Sultangazi Özel Ortaokullar 13 İstanbul Şişli Özel Ortaokullar 21 İstanbul Tuzla Özel Ortaokullar 26 İstanbul Ümraniye Özel Ortaokullar 41 İstanbul Üsküdar Özel Ortaokullar 55 İstanbul Zeytinburnu Özel Ortaokullar 6

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.