Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL ADIGÜZEL ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZE BATI ATAŞEHİR ÇAPA BİLİM ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Ataşehir 3 Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR AK ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR BİL ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Ataşehir Bilfen Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR BİLFEN ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR ÇAPA BİLİM ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Ataşehir Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR DOĞA ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Ataşehir Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR FEN BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR FİNAL ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR İKİZLER ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR MEKTEBİM ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Ataşehir Okyanus Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR OKYANUS ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR UĞUR ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR UĞURLU FEN BİLİMLERİ UĞURLU EĞİTİM ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL ATAŞEHİR YÖNDER ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL BATI ATAŞEHİR OKYANUS ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL BATIATAŞEHİR DOĞA BİLİM ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Bil Okulları Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Bostancı Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL BOSTANCI DOĞA ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL BOSTANCI FİNAL ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Denizatı Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL DENİZATI ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Doğu Ataşehir Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL DOĞU ATAŞEHİR DOĞA ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL DOĞU ATAŞEHİR SEVİNÇ ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL EGE GELİŞTİRME OKULLARI ATAŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Ege Üniversitesi Güçlendirme V. Okulları Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Fenerbahçe Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel İkizler Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel İÜV Adıgüzel Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL KOŞUYOLU MOZAİK ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Mektebim Okulları Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Pikare Ortaokulu İstanbul Ataşehir ÖZEL POZİTİF İLİMLER KARE ORTAOKULU İstanbul Ataşehir ÖZEL SEVİNÇ DOĞU ATAŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ataşehir Özel Sevinç Temel Okulları Ataşehir Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Uğur Okulları Ataşehir Kampüsü Ortaokulu İstanbul Ataşehir Özel Yönder Koleji Ortaokulu İstanbul Ataşehir

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Ataşehir Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.