Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İSTEK ÖZEL BİLGE KAĞAN ORTAOKULU İstanbul Bakırköy MEV KOLEJİ ÖZEL BASINKÖY ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel 2023 Tercüman Ortaokulu İstanbul Bakırköy Özel Bağcılar Birikim Okulları Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL BAHÇEŞEHİR FLORYA ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Bahçeşehir Koleji Florya Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY BİLGİ ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Bakırköy Kültür Koleji Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY KÜLTÜR ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY OĞUZKAAN ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY ON ADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Bakırköy Rum Karma Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL BAKIRKÖY SEVİNÇ ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Çapa Bilim Koleji Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL ÇAPA BİLİM ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Dadyan Ermeni Ortaokulu İstanbul Bakırköy Özel Eğitim Bilimleri Ortaokulu İstanbul Bakırköy Özel Eğitimciler Okulları Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL EĞİTİMCİLER ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL FLORYA FİNAL ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL FLORYA ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel İstek Okulları Bilge Kağan Ortaokulu İstanbul Bakırköy Özel Sevinç Koleji Bakırköy Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL TAŞ ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Taş Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL TULİB EL-FAİZUN MİLLETLERARASI ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL YAVUZLAR ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL YEŞİLKÖY 2001 ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL YEŞİLKÖY ORTAOKULU İstanbul Bakırköy ÖZEL YEŞİLKÖY RUM ORTAOKULU İstanbul Bakırköy Özel Yeşilköy Rum Ortaokulu İstanbul Bakırköy ÖZEL YEŞİLYURT AÇI ORTAOKULU İstanbul Bakırköy

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Bakırköy Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.