Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE BÜYÜKÇEKMECE ÖZEL ÇINAR ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Asfen Okulları Ortaokulu İstanbul Esenyurt Özel Asfen Okulları Ortaokulu İstanbul Esenyurt ÖZEL ASFEN ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL BAHÇEŞEHİR MEKTEBİM ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Beylikdüzü Çınar Koleji Ortaokulu İstanbul Esenyurt ÖZEL BEYLİKDÜZÜ OKYANUS ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL BEYLİKDÜZÜ ON ADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL BEYLİKDÜZÜ VEGA ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL BİZ OKULLARI ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Eğitim Bilimleri Ortaokulu İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENKENT BİLİM DOĞA ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Esenkent Okyanus Koleji Ortaokulu İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENKENT OKYANUS ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT BOĞAZİÇİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT FİNAL ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT MURAT YILDIRIM ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT OĞUZ FEN BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT ON ADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT TOPKAPI ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Esenyurt Vizyon Koleji Ortaokulu İstanbul Esenyurt ÖZEL ESENYURT VİZYON ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL FİRUZKÖY KAVRAM KOLEJİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL GÖKKUŞAĞI ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL İLK EMİR ORTAOKULU İstanbul Esenyurt ÖZEL İZ NAZMİ ARIKAN FEN BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Esenyurt Özel Kavram Koleji Ortaokulu İstanbul Esenyurt Özel My Okulları Ortaokulu İstanbul Esenyurt Özel Vega Okulları Beylikdüzü Ortaokulu İstanbul Esenyurt

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Esenyurt Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.