Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK ORTAOKULU İstanbul Sarıyer İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ORTAOKULU İstanbul Sarıyer İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Dr. Natuk Birkan Ortaokulu İstanbul Sarıyer İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL DR.NATUK BİRKAN ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Kazım Karabekir Ortaokulu İstanbul Sarıyer Özel Bahçeköy Açı Okulları Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL BAHÇEKÖY AÇI ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Özel Boğazhisar Koleji Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL BOĞAZHİSAR ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL BOĞAZİÇİ EĞİTİM İLGİ ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL CENT ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL DARUŞŞAFAKA ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Özel Erol Altaca Koleji Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL EROL ALTACA ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL MERAK EDEN ÇOCUK İSTİNYE ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Özel Mev Koleji Dumlupınar Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL MÜRÜVVET EVYAP ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Özel Sarıyer Açı Okulları Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL SARIYER AÇI ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL SARIYER BRİTİSH İNTERNATİONAL SCHOOL( ORTAOKUL) İstanbul Sarıyer Özel Sarıyer Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL SARIYER DOĞA ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL SARIYER ENKA ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL TARABYA ÇÖZÜM AKADEMİ ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL TARABYA FİNAL ORTAOKULU İstanbul Sarıyer Özel Tarabya İngiliz Okulları Ortaokulu İstanbul Sarıyer ÖZEL TARABYA ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL YENİ NESİL 2000 ORTAOKULU İstanbul Sarıyer ÖZEL YÖNDER BAHÇEKÖY ORTAOKULU İstanbul Sarıyer

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Sarıyer Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.