Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE Akil Koleji Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL AKİL ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Atakent Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL ATAKENT DOĞA ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Bahçeşehir Koleji Ümraniye Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL BİLFEN ESENŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Bilfen Koleji Esenşehir Ortaokulu İstanbul Ümraniye Özel Bilfen Koleji Yenişehir Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL BİLFEN YENİŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Bilgiyolu Koleji Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL BOĞAZİÇİ BİLİM ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Çekmeköy Çözüm Akademi Okulları Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL ÇEKMEKÖY ÇÖZÜM AKADEMİ ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL DUDULLU İSABET ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ERSEV ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL EYÜBOĞLU ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Farklı Model Okulları Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL FARKLI MODEL ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL İLK ÜÇ ADIM ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel İrfan Eğitim Kurumları Atakent Ortaokulu İstanbul Ümraniye Özel İrfan Eğitim Kurumları Madenler Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL KAPI ULUSLARARASI OKULU (ORTAOKUL) İstanbul Ümraniye Özel Mektebim Okulları Ümraniye Ortaokulu İstanbul Ümraniye Özel Sevinç Koleji Çekmeköy Ortaokulu İstanbul Ümraniye Özel Sevinç Koleji Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL ŞERİFALİ FİNAL ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE ANABİLİM ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE BİLGİYOLU ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE BİRİKİM ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE ÇAMLIK SEVİNÇ ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE GÖKKUŞAĞI ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE İRFAN ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE MADENLER İRFAN ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE MEKTEBİM ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE SEVİNÇ ORTAOKULU İstanbul Ümraniye ÖZEL ÜMRANİYE UĞUR ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Özel Yiğit Okulları Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÖZEL YİĞİT ORTAOKULU İstanbul Ümraniye Ümraniye Özel Bilgi Çağı Koleji Ortaokulu İstanbul Ümraniye ÜMRANİYE ÖZEL BİLGİ ÇAĞI ORTAOKULU İstanbul Ümraniye

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Ümraniye Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.