Özel Okullar


OKULUNU ÖNE ÇIKAR HATA BİLDİR OKUL EKLE İSTEK ÖZEL BELDE ORTAOKULU İstanbul Üsküdar İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu İstanbul Üsküdar İTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL BEYLERBEYİ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ACIBADEM BİLİM DOĞA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ACIBADEM ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Asfa Eğitim Kurumları Halil Necati Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ASFA HALİL NECATİ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL BAHÇEŞEHİR ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Bahçeşehir Koleji Çamlıca Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Koleji Çamlıca Ortaokulu İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Koleji Koşuyolu Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL BİLFEN KOŞUYOLU ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL BİLTEK ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Biltek Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL CEMRE ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA ACIBADEM ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Çamlıca Anafen Ortaokulu İstanbul Üsküdar Özel Çamlıca Çağlar Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA ÇAĞLAR ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Çamlıca Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA DOĞA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA FİNAL ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA KALEM ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Çamlıca Kalem Vakfı Okulları Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇAMLICA PARK ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÇENGELKÖY FİNAL ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Derya Öncü Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL DERYA ÖNCÜ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Doğan Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL DOĞAN ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Eğitim Bilimleri Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL EĞİTİMDE RASYONEL AÇILIM ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ENGİN AKAD KOLEJİ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Engin Akad Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar Özel Erdil Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL FERAH BÜYÜK ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL İDE ÇAMLICA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL İSTANBUL ÇAMLICA PARK ULUSLARARASI ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL İSTANBUL KAMPÜS ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel İstek Okulları Belde Ortaokulu İstanbul Üsküdar Özel Kalfayan Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL KEYSTONE ULUSLARARASI ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Kıraç Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL KİLİTTAŞI ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Üsküdar Doğa Koleji Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÜSKÜDAR DOĞA ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÜSKÜDAR ON ADIM EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL ÜSKÜDAR ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Üsküdar Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÜSKÜDAR S.E.V. ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Özel Üsküdar Sev Ortaokulu İstanbul Üsküdar ÖZEL ÜSKÜDAR SINAV KOLEJİ ORTAOKULU İstanbul Üsküdar ÖZEL YÖN ORTAOKULU İstanbul Üsküdar Üsküdar Özel Eğitim Ortaokulu İstanbul Üsküdar

ÖZEL ORTAOKULLAR


ORTAOKUL NEDİR ?

Uzun bir yolculuk olan eğitim hayatının ikinci kademesi ortaokullardır. Son birkaç yıl içerisinde  değişen eğitim sistemi ile beraber ortaokul eğitim süresi dört yıldır. Erkek ve kız öğrenciler için zorulu haldedir. Ortaokulda verilen eğitim ilkokul eğitimine göre biraz daha ağırdır. Dersler daha yoğundur. İlerleyen eğitim hayatında kullanacağı matematik, Türkçe, sosyal bilimler, fen ve teknoloji gibi derslerin temelini atmaktadır. Ortaokul yıllarında hayatlarına şekil verecek olan bir sınava girmektedir. Ortaokulun son senesinde liseye giriş sınavına girecek olan bundan sonra eğitim hayatının bir sonra ki adımına geçecektir. Aslında ortaokulu bir geçiş süreci olarak da tanımlayabiliriz. Öğrenciyi liseye hazırlayan eğitim kademesidir. Bu dönem içerisinde öğrencinin ergenlik dönemide denk gelmektedir. Bu sebeple hassas bir dönem olan ortaokul süreçtir. Öğrenciye en iyi eğitimi vermenin yanında onları psikolojik olarakda hazırlanması gerekir. Öğrencinin ortaokul sürecinde sınavlardan aldığı ders notları onları liseye giriş ve eğitim hayatının ilerleyen yıllarında etkileyecektir.

ÖZEL ORTAOKUL NEDİR ?

Eğitim hayatının ikinci kademesi olan liseye giriş sürecinin adımı olan ortaokul sürecinde verilen eğitimin önemi büyüktür. Günümüzde ülkemizde ortaokullara baktığımızda devlet ortaokullarının yanında kolej başlığının altında özel ortaokulları görmekteyiz. Kolej çatısı altında özel ortaokullarının öğrenciler açısından nasıl faydaları vardır inceleyelim. Ortaokul sürecinde öğrenci eğitim hayatının temellerini atacak olduğu için verilen bilgilerin eğitimi büyük önem taşımaktadır. Özel ortaokullar öncelikle öğrenci sayısını az tutarak öğrencinin başarısını göz önünde bulundurmaktadır. Ne yazık ki devlet ortaokullarında öğrenci sayısı daha fazladır. Derslerin bu sebeple derslerin daha az verimli geçtiğini görmekteyiz. özel ortaokullar bunun önüne geçmek her öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenmek için sınıf mevcutları daha azdır. Kolej çatısı altında hizmet veren özel ortaokullar liseye hazırlanan öğrencilere etüt ve deneme sınavları gibi imkanlar sunmaktadır. Bunun yanında öğrencinin kafasını dağıtması için okul bünyesinde çeşitli alanlar sunmaktadır. Müzik odaları, spor alanları, resim sınıflar gibi alan ve aktivitelerle öğrenciyi ders yoğunluğundan sıyırmaktadır. Öğrenciler ve veliler için özel ortaokullar iyi bir şeçenek olarak karşısına çıkmaktadır. Günümüzde ilerleyen zaman diliminde ülkemizde kolej çatısı altında özel ortaokulların yer aldığını söylebiliriz.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla İstanbul Üsküdar Bölgesindeki Özel Ortaokullar ile ilgili aradığın her şey burada.