Özel Okullar


UZAKTAN EĞİTİM KURSLARI


UZAKTAN EĞİTİM NEDİR ?

Uzaktan eğitim zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gitme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileleceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemi olarak tanımlayabiliriz.

Uzaktan eğitim bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci bir sınıf öğretim sistemi olarak söylemek yanlış olur. Aksine yıllardır ileri gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılen en modern donanıma sahip eğitim sistemi diyebiliriz.

UZAKTAN EĞİTİM KURSLARI ?

İş ve günlük hayatta engeli olan bireyler için büyük fırsatlardan biri olan uzaktan eğitime gün geçtikçe talebin arttığını söyleyebiliriz. Bunun yanında artan nüfus ile beraber uzaktan eğitime duyulan ihtiyacın arttığını görmekteyiz. Gelişen teknoloji ile beraber öğrencinin internet üzerinden dersleri takip edebiliyorken bir kısım öğrenciye ise intetnet üzerinden dahil oldukları derslerin yeterli gelmediğini söyleyebiliriz. Durum böyle olunca karşımıza birçok uzaktan eğitim kurslarının  çıktığını söyleyebiliriz. Uzak eğitim kursları bireyi  dönem içersinde iki defa karşısına çıkacak olan vize final sınavlarına hazırlamaktadır. Birçok bireyin uzaktan eğitimi genellikle iş engeli yüzünden tercih ettiğini görmekteyiz. Uzak eğitim kursları iş ve bireyin günlük yaşantısını göz önünde bulundurarak ders saatleri akşam veya haftasonlarına koymaktadır. Öğrenci böylelikle iş hayatını ve eğitim hayatını birlikte yürütebilmektedir.

Düzenli güncellenen ve gelişen yapısıyla Uzaktan Öğretim Kursları ile ilgili aradığın her şey burada.